Merak ile takip edilen taşıt kredisi kampanyalarının her geçen gün daha da çok popüler olması hiç kuşkusuz otomobillere gelen zamlardan kaynaklandı. Yeni yılı yüzde 5 ila 10 arasında bir zamdan açan otomobiller, taşıt kredisi çekmeyi resmen zorunlu hale getirdi. Bu nedenle piyasanın en uygun taşıt kredisini araştıran vatandaşlar için Türk Ekonomi Bankası’ndan (TEB) yeni taşıt kredisi kampanyası açıklaması geldi.

Pek çok kampanyası ile müşterilerine sunduğu avantajları artırmış olan TEB, 2023 yılına oldukça iyi başladı. Yeni dönemde kampanyalarını sürdüren TEB, aynı zamanda sürdürdüğü kampanyaların avantajlarında da artışa gitti. Bu kampanyalardan biri olan TEB taşıt kredisi güncel faizleri 2023 yılının ilk ayıyla birlikte belli olurken; özellikle de vatandaşların dikkatini çeken TEB’in sunduğu kolay geri ödeme planları oldu.

TEB’TE TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASI BAŞLADI

birinci-ve-ikinci-el-otomobil-almak-isteyenler-icin-efsane-kampanya-duyuruldu

Hem sıfır hem de ikinci el taşıt kredisi sağlayan TEB, ikinci elde 5 yaşa kadar olan otomobillerin tamamı için yararlandıracağı kredi finansman tutarını yüzde 70’e kadar olarak açıkladı. Bu oranın aracın değerine göre değişebileceğini belirten TEB, kampanyası kapsamındaki taşıt kredisinin vade süresine de değindi.

Kampanyası kapsamında sağlayacağı taşıt kredisinin vade süresine ilişkin bir açıklama gerçekleştiren TEB, taşıt kredilerinde aracın değerine göre değişmekle birlikte 48 aya varan vadeler sağlayabileceğini bildirdi. TEB, müşterilerine asıl güzelliği ise faiz oranı ve geri ödemelerde yaptı.

TEB’TE TAŞIT KREDİSİ FAİZ ORANI DÜŞTÜ

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

Yeni dönemde sağladığı taşıt kredisinin kampanyalı faiz oranına ilişkin bilgi veren TEB, kredilerin yüzde 2,14’ten başlayacağını belirtti. Bu oranın sigortalı taşıt kredisi için geçerli olduğunun altını çizen TEB, kredi geri ödemelerine ilişkin de bir kolaylık sağladı.

Taşıt kredilerinde geri ödemelerde esnemeye giden bankalar arasına yeni kampanyası ile birlikte giden TEB; dileyen müşterilerinin dilediği gibi ödeme yapabileceği esnek geri ödeme planlarını devreye aldı. Öte yandan TEB’in taşıt kredilerinden her bankacılık kanalı aracılığıyla yararlanılabiliyor.