Bununla beraber, piyasa uzmanları yüksek işlem hacmi İngiliz para birimi sterlindeki düşüşe karşı korunmak istemesi en büyük kripto para birimi yatırımcılarından mı veya volatiliteden faydalanarak kar etmeyi hedefleyen traderlardan mı kaynaklanmaktadır diye ikiye ayrılmış durumdalar. İngiliz sterlini düşerken BTC/GBP hacmi artış gösterdi.

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

26 Eylül de yaşanan İngiliz sterlini dolar karşısında rekor bir düşüş yaşayarak 1.035 seviyelerine gelmesi Bitfinex ve Bitstamp kripto para borsasında listelenen BTC/GBP çiftindeki işlem hacmi 881 milyon dolar artışla rekor bir seviyeye ulaştı. Avrupa’nın en büyük dijital varlık yönetim şirketi alarak bilinen CoinShares yaptığı bir araştırmada İşlem hacmi son iki yılda yaklaşık 70 milyon dolar olan günlük hacmin 12 katı olduğunu söyledi. Bu ay İngiliz para birimi sterlin ABD doları karşısında % 7 değer kaybı yaşarken 2016 yılının Aralık ayından bu yana en yüksek değerde düşüş yaşamış oldu.

Diğer yandan bazı piyasa gözlemcilerine göre, işlem hacminin yatırımcı konumlandırılmasında güvenilmez göstergenin olduğunu savunmaktadır. Her alıcı olduğu gibi bunun karşılığında satıcının da olduğunu söylediler. Bu nedenle de İngiliz sterlini büyük darbe yerken Bitcoin sattığını iddia etmenin aynı değerde mümkün olur değerlendirilmesi yapıldı.

Bitcoin yatırımcıları uzun zamandan bu yana kripto paranın diğer paralara ve dahası da altına daha iyi bir alternatif olduğunu söylemektedirler. İngiliz sterlinindeki bu düşüşler diğer gelişmekte olan ülke paralarında da yaşanmaktadır. Kripto para veri sağlayıcılarının yapmış oldukları açıklamalarda İngiliz sterlini karşısında BTC ve diğer kripto paraları değer kazanmaya devam etmektedir denildi.

Fiyat paradaki düşüşlerden korunmak isterken Bitcoin yatırımcıları uzun vadede beklemeyi planlamamaktadırlar. Yetenekli olan traderler kar etmek için büyük oranlarda alım ve satım yaptıklarında çok yüksek volatilite ortaya çıkar. Bu nedenle de yüksek olan volatilite genel olarak yüksek hacimlerin oluşmasında etkili olur. Diğer yandan traderler İngiliz sterlininin volatilitesinin sunduğu arbitraj fırsatlarından yararlanmak isteyen acele etmektedir.