2021 yılının sonlarına doğru ekonomik alanlarda yaşanan olumsuz gelişmelerden sonra ocak ayının ilk günlerinde kameraların karşısına geçen ve yeni döneme ilişkin planlanan çalışmalara ilişkin önemli açıklamalarda bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren ifadeler kullandı. Bu sene bakanlığın ilk olarak ele alacağı konunun 3600 ek gösterge başlığı olduğunu belirten Bakan Vedat Bilgin, sonrasında ise yıllardır beklenen EYT yasasının masaya yatırılacağını ifade etti.

Sene başında yapmış olduğu çalışma programı açıklamasına bağlı olarak ilk önce 3600 ek gösterge üzerinde çalışmalar yürüten ve bu çalışmaları haziran ayının bitiminde sonuca bağlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayının başında da EYT yasası için çalışmaların başladığını açıkladı. Halen devam eden ve milyonlarca vatandaşı emeklilik haklarına kavuşturacak olan EYT düzenleme çalışmaları için geri sayım devam ederken Bakan Bilgin sözleşmeli personeller için de önemli bir açıklamada bulundu. Geçtiğimiz haftalarda yapılmış olan açıklamada özel durumlar haricinde kamuda bundan böyle tek tip kadronun olacağını belirten Bakan Bilgin, son açıklamasında bu konuya ilişkin yaşanan tartışmaları da sonuca bağladı. 

SGK'dan Ödeme Müjdesi Geldi! SSK, 4A, 4B, 4C ve EYT'lilere 25 Bin TL Toplu Nakit Para Verilecek... SGK'dan Ödeme Müjdesi Geldi! SSK, 4A, 4B, 4C ve EYT'lilere 25 Bin TL Toplu Nakit Para Verilecek...

SÖZLEŞMELİ PERSONELLER İÇİN TARİH VERDİ!

calisma-ve-sosyal-guvenlik-bakani-vedat-bilginden-kadro-aciklamasi-sozlesmelilerin-kadro-ha (2)

Kamuda sözleşmeli olarak istihdam edilmiş olan yüz binlerce personele yeni dönem ile birlikte kadro hakkının verilmesi için yürütülen çalışmaların sonuna gelinmiş olduğunu ifade eden Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, düzenlemenin bu hafta içerisinde veya en geç önümüzdeki ay içerisinde yürürlüğe gireceğini belirtti. Kararın taşeron işçileri kapsamadığını belirten Bakan Bilgin, yaklaşık olarak 600 bin kişinin kadroya geçirileceğini ifade etti. 

KABİNE TOPLANTISINDA PAYLAŞILACAK!

Sözleşmeli personellere de kadrolu personeller ile aynı hakların tanımlanmasını sağlayacak olan yeni düzenlemeye ilişkin ayrıntıların, 28 Kasım Pazartesi günü düzenlenecek olan Kabine Toplantısı’nda açıklanması bekleniyor. Toplantının saat 19:00 itibari ile başlayacağı öngörülüyor.