Özellikle koronavirüs salgının ortaya çıkması ile birlikte temizlik ve hijyen konuları daha çok gündeme gelmeye başladı. Virüsün yayılmaya başladığı ilk zamanlarda marketlerden satın aldıkları ürünlerin kaplarını ve dış poşetlerini dahi deterjanlı sular ile yıkayan vatandaşlar, o zamandan itibaren temizlik konusunda çok daha hassas davranmaya başladılar. 

Koronavirüsün hayatımıza girmesi ve milyonlarca kişiyi enfekte etmesi ile birlikte herkesin temizlik anlayışı değişmeye başladı. Kendilerini “titiz” olarak tanımlayan kişiler dahi yaşam alanları içerisinde çok daha özenli davranmaya başladı. Halen aramızda bulunan ve mevsimsel şartlara bağlı olarak ortaya çıkan diğer virüsler ile birleşerek “üçlü salgın” adı verilen bir döngünün oluşmasına sebep olan koronavirüse karşı hijyen tedbirlerini elden bırakmayan vatandaşlar, pratik temizlik yöntemlerini de araştırmaya başladı.

Özellikle çalışan vatandaşlar için büyük önem teşkil eden pratik ve etkili temizlik yöntemleri, sosyal medyanın kullanımının yaygınlaşması ile birlikte hızla yayılmaya başladı. Bu noktada yeni bir temizlik yöntemi daha keşfeden sosyal medya kullanıcıları, bundan böyle aynaların asla kir tutmayacağını garanti etti. Masrafsız, pratik ve hijyenik ayna temizliğini gösteren videolar, kısa süre içerisinde milyonlarca kişi tarafından izlendi.

LEKELİ AYNALARA SON!

cami-ayna-aynayi-cam-gibi-gosteren-temizlik-hilesi-aciklandi-care-patates-kabuklari

Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor Evden çalışma, erken yaşta varis vakalarını artırıyor

Aynalar bir yaşam alanının en önemli aksesuarlarından biridir. Öyle ki yalnızca dış görünümü kontrol etmek amacı ile değil dar alanların daha geniş görülmelerini sağlayan etkileyici bir özelliğe de sahiplerdir. Ancak bu aksesuarların temiz tutulması oldukça güçtür. Özellikle tuvaletlerde bulunan aynaların üzerinde sıklık ile su damlalarına maruz kalması, temizliklerini oldukça güçleştirmektedir. 

Kir tutan aynaların temizliklerine ilişkin bir yöntem keşfeden sosyal medya kullanıcıları, patates kabuklarının aynalar üzerinde mucizevi bir etkiye sahip olduğunu gözler önüne serdi. İlgili temizlik videosu kısa süre içerisinde sosyal medyada yayıldı. 

PATATES KABUĞU İLE AYNA TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR?

Patates kabuklarının temizlendikten sonra kirli aynalara sürülmesi gerektiğini gösteren sosyal medya kullanıcıları, bir süre bekledikten sonra aynanın ıslak bir bez ile silinmesinin yüzeyin kirlerden arındırılması için yeterli olduğunu gözler önüne serdi.