Batman'da Gültepe mahallesinde yapımı devam eden bir caminin inşaatında yaşanan kaza yürekleri ağızlara getirdi. İnşaatın dış cephe çalışmalarını yürütmek üzere kurulan iskelede bir çökme yaşandı. Çöken iskelede o an çalışmakta olan işçiler, yaşanan kaza neticesinde yaralandı. İskeleden düşerek yaralanan 14 işçiden 2'sinin durumu ağır.

Feci Kaza Batman'da meydana geldi. İnşaat halindeki bir caminin dış cephe çalışmalarını yürütmek üzere bir iskele kurulmuştu. Sebebi henüz bilinmeyen bir nedenle söz konusu iskele çöktü. Korku ve paniğe neden olan kazada, o an iskelede çalışan işçilerden bazıları düşerek yaralandı. 

İnşaatta çalışan diğer işçiler ve çevredeki vatandaşlar feci kazanın hemen ardından 112 acil çağrı merkezini arayarak yardım istedi. Kaza ihbarının üzerine olay yerine derhal acil sağlık, polis ve itfaiye ekipleri sevk edildi. İvedilikle olay yerine intikal eden sağlık ekipleri, inşaat kazasında yaralanan vatandaşların ilk müdahalesini olay yerinde yaptıktan sonra yaralıları çevredeki hastanelere kaldırıldı. Feci kazada yaralanan işçilerin hastanedeki tedavilerli sürüyor. Yaralanan 14 işçiden, 2'sinin hayati tehlikesinin sürdüğü öğrenildi. 

Kazanın gerçekleştiği anda iskelede bulunan bazı işçiler ise kazayı ucuz atlatsa da çöken iskeleden aşağı inemedi. Olay yerine intikal eden iftaiye ekipleri, çöken iskelede mahsur kalan işçileri merdiven uzatarak kurtardı. Büyük korku ve panik yaşayan işçiler, itfaiyenin yardımıyla kurtarıldıktan sonra rahat bir nefes aldı. 

Ayrıca olay yerine Ulusal Medikal Kurtarma ekipleri de sevk edildi. Kazanın ardından ulaşılabilen işçiler derhal hastaneye kaldırılırken, UMKE ekipleri olayda yaralanan veya hayatını kaybeden başka işçi olma ihtimaline karşı arama kurtarma çaşışmalarına devam ediyor.

Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı Reuters'tan Merkez Bankası analizi: Büyük fırsat kaçırıldı

Polis olayla alakalı geniş çaplı bir soruşturma başlattı. Olayın nasıl ve ne sebeple gerçekleştiğini araştıran polis ekipleri, o an inşaatta çalışan diğer işçilerin ve görgü tanıklarının ifadesine başvuruyor. İnşaat kazasında ihmali bulunan kişilerin belirlenmesi için başlatılan çalışmalar sürüyor.

Söz konusu inşaatta çalışan işçilerin yakınları da kazayı duyar duymaz olay yerine koştu. Olayda tek sevindirici yanı ise kimsenin yaşamını yitirmemesi oldu. İşçileri yaralı halde de olsa görmek, endişeli yakınlarının yüreğine su serpti.