Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Aralık 2021 tarihinde üst seviyelere ulaşan döviz kurları ile altın fiyatları, ocak ayına girildiğinde birçok farklı alanda yeni zamların duyurulmasına sebep oldu. Duyurulan zam haberlerinden nasibini alan sektörlerden birisi de akaryakıt ve otogaz sektörü oldu. Ocak ayının başında arka arkaya zam ile duyurulan pompa fiyatları, şubat ayının sonu itibari ile resmen başlamış olan Rusya- Ukrayna savaşından sonra rekor seviyelere ulaştı. 

Bir süredir devam eden Rusya- Ukrayna savaşının ve diğer faktörlerin akaryakıt ve LPG fiyatlarının belirlenmesi üzerinde direkt olarak etkili olması, araç sahibi vatandaşların bütçelerinin sıfırlanmasına sebep oldu. Hali hazırda duyurulan diğer zamlar ile başa çıkmaya çalışırken bir de akaryakıt ürünlerinin ve LPG’nin rekor seviyelere ulaşması, araç sahiplerinin büyük bir kısmının kendi araçlarını park edip toplu taşıma araçlarına yönelmelerine yol açtı. 

Akaryakıt ve LPG fiyatlarına gelen yüksek oranlı zamlardan sonra devreye giren Yapı Kredi Bankası, mevcut müşterilerinin bütçelerine destek olmak amacı ile yeni bir kampanya geliştirdiğini duyurdu. Bu kapsamda kampanyasının 15 Kasım tarihine kadar başvurulara açık olduğunu belirten banka, ayrıntıları kamuoyu ile paylaştı. 

YAPI KREDİ BANKASI AKARYAKIT VE OTOGAZ KAMPANYASI EKİM 2022

cebinde-yapi-kredi-karti-olan-arac-sahiplerine-son-cagri-60-tl-akaryakit-hediye-edilecek-so (2)

Bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Yapı Kredi Bankası, artan akaryakıt ve otogaz fiyatları karşısında araç sahibi müşterilerinin yanlarında yer aldığını ve bu kapsamda da yeni bir kampanya geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kampanyasından hem bireysel müşterilerinin hem de esnaf müşterilerinin yararlanabileceklerini belirten banka, ayrıntıları paylaştı. 

Yeni kampanyası çerçevesinde BP ile anlaşmaya varan Yapı Kredi Bankası, 4 farklı günde tek seferde yapılacak olan 250 TL ve üzeri tutarlı harcamalar karşılığında 50 TL, kampanyaya mobil uygulama ile katılım sağlanması durumunda +10 TL, ödemelerden en az birinin QR kod ile yapılması durumunda ise +10 TL daha indirim hakkı tanımlanacağını bildirdi. Tüm bu indirim tutarlarına ek olarak esnaflar için de bir ayrıcalık tanıyan banka, Yapı Kredi POS kullanan esnaflara ve KOBİ’lere ilave 50 TL BP puan daha hediye edileceğini bildirdi. Böylelikle bireysel müşterilere 70 TL, esnaf ve KOBİ’lere ise 120 TL tutarında indirim hakkı tanımlanacağı açıklanmış oldu. 

YAPI KREDİ BANKASI AKARYAKIT VE OTOGAZ KAMPANYASI BAŞVURUSU EKİM 2022

Kampanyaya hem SMS hem de mobil uygulama aracılığı ile katılım sağlanabileceğini belirten Yapı Kredi Bankası, SMS katılımları için ilk harcamadan önce BP yazıp bir boşluk bırakıp müşteri numarasının yazılması gerektiğini ve ilgili metnin 4454’e kısa mesaj olarak gönderilmesi gerektiğini ifade etti.