Sağlıklı ve dengeli bir yaşam stili haline geldiğinde kilo almak da çok kolay olmuyor. Ancak sağlıklı ve dengeli beslenmeden uzak olan kişiler için kolay olmayan şey kilo vermek oluyor. Kilo vermekte zorlanan ve bu konuda yardımcı bir yakıcı isteyen kişiler için uzmanlar akla hiç gelmeyecek bir besin öneriyor: sirke! 

Bilindiği üzere antioksidan açısından çok zengin olan elma sirkesi, temizlikten salatalara kadar pek çok alanda kullanılıyor. Doğru tüketildiğinde zayıflamayı destekleyen elma sirkesi, aynı zamanda vücudun pek çok hastalıktan korunmasını sağlıyor. Uzmanlara göre tam bir şifa deposu olan elma sirkesinin cilt ve saça da pek çok faydası bulunuyor. İşte elma sirkesinin faydaları…

PROBİYOTİK VE ANTİOKSİDAN DEPOSU 

cilde-ve-saca-iyi-geliyor-zayiflamak-icin-bile-kullaniliyor (2)

Hem probiyotik açısından hem de antioksidan açısından son derece zengin olan elma sirkesinin vücuda temel faydası güçlü bir bağışıklık ve kolay sindirim oluyor. Bunun yanı sıra mikrop öldürücü özelliğini temizlikte de gösteren elma sirkesi, ev temizliklerinden gıda temizliğine kadar pek çok alanda kullanılıyor. Ciltte asidik olması nedeniyle kullanımı dikkatli olması gereken elma sirkesinin cilt sorunlarına iyi geldiği biliniyor. Kepek gibi saç problemlerini yok eden elma sirkesi, saça parlaklık da veriliyor. 

Tüm bunların yanı sıra hamur kabartmak için ya da salata sosu olarak mutfakta da kullanılabilen elma sirkesi, boğaz temizliğinde de işe yarıyor. Gargara yapıldığında boğazları rahatlatan elma sirkesi, aynı zamanda; yüksek kan şekeri, kronik rahatsızlıklar ve vücuttaki iltihaplanma gibi pek çok hastalık ile başa çıkabiliyor.

Cevap buldu: doğru peeling nasıl yapılır? Cevap buldu: doğru peeling nasıl yapılır?

ZAYIFLAMADA GİZLİ SİLAH

Tüm yararlarının yanı sıra elma sirkesinin pek bilinmeyen yararı zayıflamayı hızlandırması oluyor. Aç karnına tüketilen elma sirkesi, vücuttaki yağ yakımını hızlandırırken, aynı zamanda ödem ya da toksin atmaya da destek oluyor. Kilo verim sürecini hızlandıran elma sirkesini doğru kullanmak ise son derece önemli.

Elma sirkesini zayıflamak için kullanacak olan kişilerin, mide hassasiyeti bulunmaması durumunda, kahvaltıdan 30 dakika önce 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, 1 bardak su ve 1 tatlı kaşığı bal ile karıştırarak her sabah içmesi öneriliyor.