Teknolojinin gelişmesi ile birlikte tüketici alışkanlıkları da değişmeye başladı. Bu kapsamda pek çok eski tip cihaz tarihe gömülürken mevcut cihazlara yeni özellikler eklenmeye ve hizmet alanları genişletilmeye ve dış tasarımları yenilenmeye başladı. Büyük bir değişim ile tüketicilerin hizmetlerine sunulan dijital ürünlerin başında ise cep telefonları geldi.

Bugün birçok kişi tarafından “cep telefonu” olarak değil de “akıllı cihaz” veya “akıllı telefon” olarak anılan bu teknolojik cihazlar, sunmuş olduğu hizmetler ve sahip olduğu özellikler sayesinde lüks tüketim ürünü olarak değil, temel ihtiyaç olarak değerlendirilmeye başlandı. Bankacılık işlemlerinden eğitim sektörüne, iş alanından alışverişe kadar pek çok kategori altında sayısız fayda sağlayan akıllı telefonlar, piyasada da rekabetin artmasına yol açtı.

Birçok akıllı telefon üreticisi firma rakiplerine karşı bir adım öne çıkmak amacı ile ürün yelpazesine yeni ürünler eklerken ilgili ürünlere de farklı özellikler ekleyerek tüketicilerin dikkatlerini çekmeyi hedefledi. Bu kapsamda dünyanın 5’inci büyük akıllı telefon üreticisi olan Çinli Vivo, ülkemizde de bir üretim fabrikası açarak hizmet alanını genişletmeyi başardı. Ülkemize yapmış olduğu yatırım ile istihdam alanını da genişleten Vivo, geçtiğimiz günlerde yeni ürününü tanıtmış olduğu basın toplantısında sevindiren açıklamalarda bulundu.  

ÜRETİM KAPASİTESİNİ ARTTIRACAK!

cinli-teknoloji-devinden-heyecanlandiran-aciklama-turkiye-yatirimi-artacak-istihdam-alani-g

Gebze’nin Güzeller Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan 12 bin metrekarelik bir fabrikaya sahip olan Çinli Vivo, 20 milyon dolarlık yatırım ile faaliyete geçirmiş olduğu üretim merkezine ilişkin yeni açıklamalarda bulundu. 5 milyon cihaz üretim kapasitesine sahip olan teknoloji devi, üretimi arttırmak istediğini belirtti. 

Geçtiğimiz günlerde yeni akıllı telefonu V25 5G’yi tanıtan Vivo, önemli açıklamalarda bulunarak gündemi salladı. Vivo’nun Türkiye yatırımcısı Li Jianhua, kriz ortamını fırsata çevirmek istediklerini belirterek şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin potansiyeli oldukça yüksek, bizim de Türkiye yatırımlarımız uzun vadeli. Yeni üretim bandımızı 4’üncü çeyrekte devreye sokacağız. Bundan sonra daha fazla cihaz üretmenin yanı sıra istihdama da ek olarak katkı sağlayacağız.

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

YENİ CİHAZIN ÖZELLİKLERİ BELLİ OLDU!

Türkiye tanıtımında V25 5G’nin özelliklerini aktaran Pazarlama Müdürü Selin Dayıoğlu Kıran, önemli ifadeler kullandı. Cihazın 128 ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama kapasitesi ile satışa sunulacağını belirten Kıran, kamera özelliklerinin ön planda olduğunu ifade etti. Kıran cihazda7 OİS destekli 64 megapiksellik ana kameraya ek olarak 8 megapiksellik ultra geniş açılı bir kameranın ve 2 megapiksellik macro kameraya ek olarak bir de 50 megapiksellik göz odaklamalı selfie kamerasının bulunduğunu belirtti.