Destek ödemeleri, istihdam hizmetleri, yardım projeleri ve daha pek çok kategori altında hizmet kapsamını genişleten ve yeni hizmetle geliştiren Sosyal Güvenlik Kurumu, bu yönlü ile ülke sınırları içerisinde yaşayan her kesimden vatandaş tarafından yakından takip edilen kamu kurumları arasında yer alıyor. Dezavantajlı olarak değerlendirilen vatandaşlar için pek çok konu başlığı altında düzenli destek ödemeleri sunan kamu kurumu, yeni bir duyuru daha yayınlayarak birçok kişinin bilmediği bir ödeme hizmetine ilişkin daha kamuoyunu bilgilendirdi.

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer alan Sosyal Güvenlik Kurumu, yeni dönemde de pek çok farklı başlık altında düzenli ödeme hizmetleri sunmaya devam ediyor. Bu kapsamda birçok kişinin bilmediği bir düzenli hizmetine ilişkin daha bilgi veren kamu kurumu, ödeme hizmetinin çölyak teşhisi olan vatandaşlara hitap ettiğini bildirerek ayrıntıları paylaştı. 

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU’NDAN ÇÖLYAK HASTALARINA DESTEK!

colyak-hastalari-icin-onemli-aciklama-sosyal-guvenlik-kurumu-para-destegi-verecek (2)

İhtiyaç sahipleri, engelli vatandaşlar, emekliler ve daha pek çok farklı grup için ödeme hizmetleri sunan Sosyal Güvenlik Kurumu, yeni dönemde de vatandaşlar tarafından yakından takip edilmeye devam ediliyor. Hizmet kapsamını devamlı olarak genişleten ek olarak yeni ödeme programları da geliştiren Sosyal Güvenlik Kurumu, yeni bir ödeme hizmetine ilişkin daha bilgi verdi. 

Son dönemlerde sıklık ile teşhisi konan rahatsızlıklar arasında yer alan çölyak hastalığı için yeni bir duyuru yayınlayan Sosyal Güvenlik Kurumu, teşhise sahip olan vatandaşlar için yeni bir ödeme hizmeti geliştirdiğini açıkladı. Çölyak teşhisli hastalara, yaş aralıklarına göre düzenli ödeme yapılacağını bildiren Sosyal Güvenlik Kurumu, 2022 ödeme tutarlarını şu şekilde belirledi: 

  • 0- 5 yaş arası çölyak hastaları için: 98,43 TL
  • 5- 15 yaş arası çölyak hastaları için: 150 TL
  • 15 yaş üstü çölyak hastaları için: 135,93 TL

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU ÇÖLYAK DESTEĞİ BAŞVURUSU

Sosyal Güvenlik Kurumu’nun çölyak desteğinden yararlanabilmek için ilgili sağlık raporu ile birlikte bağlı bulunulan SGK Müdürlüğüne başvuru yapılması gerekmektedir.