Futbolun camiasının en önemli isimlerinden birisi olarak gösterilen efsane futbolcu Cristiano Ronaldo, son dönemlerde adından sıklık ile söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda seneler sonra döndüğü Manchester United ile yollarını bir kez daha ayıran ve 2022 Dünya Kupası öncesinde takımsız kalan Ronaldo, bu kez de Fas karşılaşmasında döktüğü gözyaşları ile dikkatleri üzerine çekti. 

Geçtiğimiz günler Arjantinli Hakem Facundo Tello tarafından yönetilen Fas maçına yedek olarak katılan ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, takımının kaybetmesi üzerine sahadan büyük bir hayal kırıklığı ile ayrıldı. Ronaldo’nun o hali gündeme bomba gibi düşerken efsane futbolcuyu yedek kadroda bırakan Teknik Direktör Fernando Santos, birçok kişi tarafından ağır eleştirildi. 

GÖZYAŞLARI İÇİNDE AYRILDI!

Wout Weghorst gidişiyle Beşiktaş’a 2,8 milyon euro kazandırdı! Wout Weghorst gidişiyle Beşiktaş’a 2,8 milyon euro kazandırdı!

cristiano-ronaldoyu-ilk-11e-almayan-teknik-direktore-tepki-elinde-baston-ile-yuruse-bile-ye

Geçtiğimiz günlerde Dünya Kupası kapsamında Fas ile karşılaşan Portekiz takımı, her zaman olduğu gibi yine favori takım olarak gösterildi. Ancak işler tahmin edildiği gibi gitmedi ve Portekiz Fas’a 1- 0 yenildi. Bu durum futbol camiası tarafından şaşkınlık ile karşılanırken Fas, Dünya Kupası’nda yarı finale yükselen ilk Afrika takımı olarak tarihe geçti. 

Fas maçına yedek olarak çıkan Cristiano Ronaldo, Fas yenilgisinin ardından sahayı gözyaşları içerisinde terk etti. Son takımı Manchester United ile yollarını ayırdıktan sonra takımsız kalan Ronaldo, Dünya Kupası’nda da hayal kırıklığına uğradı. 

RONALDO’YU YEDEKTE BIRAKAN TEKNİK DİREKTÖRE TEPKİ!

Futbol tarihinin efsanevi isimlerinden birisi olarak gösterilen Cristiano Ronaldo’nun Dünya Kupası gibi önemli bir arenada yedek kadroda bırakılması, birçok kişi tarafından oldukça eleştirildi. Ronaldo’ya yedekte olacağını söylemesinin ardından bu durumun hoşuna gitmediğini gördüğünü ifade eden Teknik Direktör Fernando Santos, verdiği karardan pişmanlık duymadığını belirtti. 

Portekiz’i Ronaldo’suz bırakan Teknik Direktör Fernando Santos halen ağır bir şekilde eleştirilirken bir dikkat çeken tepki de Portekiz takımında defalarca kez forma giyen Luis Figo’dan geldi. Figo, Santos’u şu sözler ile eleştirdi: “Fernando Santos denilen şarlatan tüm ülkenin umutlarını söküp aldı. Elinde baston ile yürüse bile bir çeyrek final maçında Ronaldo’yu yedek olarak başlatamazsın.”