2023 seçimlerine sayılı zaman kala seçim çalışmaları hızlanırken Cumhur İttifakı’nın genişleyip genişlemeyeceği konusu gündemden düşmemeye başladı. Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesi, bu iddiaları oldukça güçlendirdi.

Seçim tarihi, ittifakların seçim vaatleri ve seçime dair pek çok detay seçmenler tarafından da merak edilirken konuya ilişkin açıklamalarda bulunan isimlerden birisi de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu. Bahçeli, Cumhur İttifakı’nın genişleyeceği iddialarına da yanıt verdi.

BAHÇELİ’DEN İTTİFAK GENİŞLEMESİNE DAİR AÇIKLAMA GELDİ!

cumhur-ittifakinin-genisleme-ihtimaline-bahceliden-yanit (2)

MYK, MDK ve Milletvekilleri Ortak Toplantısı’nın birinci oturumu sonrasında gazeteciler ile bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kendisine yöneltilen sorulara yanıt verdi. Hür Dava Partisi Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret etmesinin hatırlatılması üzerine “İttifaklar genişler mi?” sorusunu yanıtlayan Bahçeli, şu ifadeleri kullandı: “İttifaklar kurulmuş, hepsi 85 milyonu kucaklamaya çalışıyor. Genişleyebildikleri kadar genişlesinler. 85 milyon az bir rakam değil.”

“SEÇİME HAZIRIZ!”

Bugünlerde seçimin erken bir tarihe alınması konusu gündemden düşmezken söz konusu tartışmalar Devlet Bahçeli’ye de soruldu. Bahçeli, erken seçim tartışmalarına yönelik sorulan soruya, şu şekilde yanıt verdi: “Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin nasıl bir değerlendirme yapacağı önemli. Değerlendirmeyi beklemek gerek. Her şartta Cumhur İttifakı seçimlere hazırdır.”

Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı! Bir kentte ekmek fiyatı şaşırttı!

AK Parti ile MHP’nin ortak bir miting yapıp yapmayacakları da son günlerde Cumhur İttifakı destekleyicileri tarafından merak edilen konu başlıklarından birisi oldu. Toplantı arasında Bahçeli’ye sorular yönelten gazeteciler, bu konuya da bir açıklık getirilmesini istedi. Bahçeli, soruya şu şekilde yanıt verdi: “Altılı ganyan ile bizi karıştırıyorsunuz. Biz kendi mitinglerimizi yapıyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yere tesis açarken en az bir miting kadar coşkulu bir kalabalık topluyor.” Seçim tarihinin açıklanması ile birlikte sürecin hızlanacağını belirten Bahçeli, o an itibari ile her gün bir yerde olacaklarına dikkat çekti.