Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde duyulan destekler arasında esnafa destek kredisi gündem yarattı. Avantajlı oranları ve kolay geri ödeme seçenekleri sayesinde zor durumda kalan esnaflara destek ödemeleri yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından söz konusu destek paketine ilişkin 100 milyar liralık bir kredi kampanyası yapılacağı açıklanmıştır. 

Kabine Toplantısı sonrasında önemli açıklamalarda bulunan ve birçok farklı kesime destek müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi üst limitlerinin artırıldığını ve takibe düşen esnaflar içinde çalışmaların yapıldığını aktardır. 

HALKBANK’TAN ESNAFA 60 AY VADELİ KREDİ DESTEĞİ!

Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor

cumhurbaskani-duyurmustu-halkbank-esnaf-kredisi-detaylari-belirlendi-halkbank-esnaf-kredi (2)

Halkbank üzerinden verilecek esnaf kredi destek paketi kapsamında, 60 aya kadar vade seçenekleriyle vatandaşların kredi desteğinden yararlanması sağlanacak. Düşük faiz oranlarının da uygulandığı kredi kapsamında 100 milyar liralık bir bütçe ayrıldığı aktarıldı. 

Yüzde 7,5 faiz oranı ile kullandırılacak Halkbank esnaf kredisi, uygun geri ödeme seçeneklerine sahip. Kredi üst limitlerinde de düzenleme yapılmasının ardından birçok farklı sektörde faaliyet gösteren esnaflar ve girişimciler için yeni fırsatlar ortaya çıktı. 

HALKBANK ESNAF KREDİSİ ŞARTLARI NELER?

Halkbank esnaf kredisi kapsamında kredi limitleri de yükseltildi. Buna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan kredi desteği kapsamında 60 ay vade ve yüzde 7,5 faiz oranlarına ek olarak, kredi üst limiti 350 bin liradan 500 bin liraya, iş yeri edindirme ve taşıt kredileri ise 1,5 milyon liraya yükseldi. Girişimcilerde ise yaş sınırı ise bu kapsamda 30’dan 35’e çıkarıldı. Başvurular için Halkbank tarafından belirlenecek kredi şartlarının karşılanması gerekecek. 

HALKBANK ESNAF KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Halkbank’ın esnaf kredisi desteğinden yararlanmak isteyenlerin esnaf odası kayıt belgesi, vergi levhası ve başvuru evrakı ile işlem gerçekleştirmeleri gerekecektir. Halkbank üzerinden verilecek krediler ile esnafın birçok nakit ihtiyacının çözüme kavuşturulması hedefleniyor. Özellikle pandemi sonrası süreçte artarak devam eden enflasyon ve artan maliyetlere karşın esnafın ve girişimcilerin yeni destek paketleri ile desteklenmesi hedefleniyor.