Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı. "Türkiye Aile Desteği" programı  2,5 milyon vatandaşa sağlanacak  3,2 milyar liranın bugün hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacağı duyuruldu!

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz gün yapılan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Kabine Toplantısı'nın ardından vatandaşa seslenerek duyuruda bulundu. Birçok kişinin yakından takip ettiği ''Türkiye Aile Desteği'' programının hak sahiplerinin hesaplarına aktarılacağı bilgisi verildi.

TÜRKİYE AİLE DESTEĞİ HESAPLARA YATIRILIYOR!

Gelir seviyesi düşük vatandaşlar için yeni destek programlarının düzenlendiğini duyuran Cumhurbaşkanı Erdoğan , "Türkiye'nin imkanlarını bu ülkede yaşayan her vatandaşımızla paylaşma düşüncesinin ürünü bu programlardan biri de 'Türkiye Aile Desteği'dir" dedi.

2,5 milyon vatandaşa "Türkiye Aile Desteği" kapsamında 3,2 milyar lira ödeneceğini duyuruna Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı;

Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor Ticari ve ihtiyaç kredi faizinde limitler artıyor

"Bu kapsamda 2,5 milyon vatandaşımıza aktarılacak 3,2 milyar lira, yarın hak sahiplerinin hesaplarına yatırılacaktır. Elektrik desteğinden yararlanan 3 milyon hanenin 666 milyon lira tutarındaki ödemesi de bu hafta içinde yapılacaktır. Doğal gaz yardımının 2022 yılı kış dönemi ilk grup ödemesi de yine bu hafta içinde gerçekleştirilecektir. Engelli ve yaşlı maaşlarının hak sahibi 1 milyon 379 bin 493 kişiyi kapsayan 2,1 milyar lira tutarındaki kasım ayı ödemeleri de geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Vatandaşlarımızın kış dönemindeki ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla ülke çapında faaliyet gösteren binin üzerindeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımıza aktarılacak ek periyodik payı iki kat artırarak 450 milyon liraya çıkardık. Sadece kasım ayında bu vakıflarımıza aktarılan kaynak 900 milyon lirayı buldu. Böylece bu hafta içinde kısaca ifade etmeye çalıştığım başlıklar altında 7 milyar lira tutarında bir sosyal destek rakamını insanlarımızın hizmetine sunmuş olduk. İnşallah hiçbir vatandaşımızı aç, açıkta, soğukta değil, aynı zamanda ailesi içinde boynu bükük bırakmayacak bir anlayışla sosyal destek programlarımızı sürdüreceğiz."

TÜRKİYE AİLE DESTEĞİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

Türkiye Aile Desteği ödemelerinden yararlanan vatandaşların hesaplarına bu hafta ödemelerin aktarıılacağı bilgisi verildi. 

Destek ödemeleri yattığında bilgi sahibi olmak için haberiyakala.com haber sitesi bildirimlerini açmayı unutmayınız.