Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurdu! 7-22 yaş arası ilkokul lise üniversite 5500 tl yardım başvurusu nasıl alınır - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan yeni destek programı gündeme bir anda oturdu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 15:50 gibi toplanan Kabine 19:35 gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kameralar karşısına geçmesi sonrasında ulusa sesleniş programı başlarken Erdoğan'dan devrim niteliğinde bir destek paketi resmen duyuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ilkokul, lise ve üniversite öğrencileri için sağlanacak olan yeni destek paketi ile ilgili detaylar da netleşmeye başladı. Buna göre ise başarı teşvik programı olarak adlandırılan bu destek paketi kısa süre içerisinde ülke gündeminde bir numaralı sıraya yerleşti.

İLKOKUL, LİSE VE ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ 5500 TL YARDIM BAŞVURUSU

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine sonrasında açıklanan yeni destek paketi sonrasında öğrenciler ve aileler heyecanlandı. Erdoğan'ın konuşmasından satır başları..

Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi! Altında yeni seviye, dolarda zirve tarihi İslam Memiş’ten geldi!

"Sadece yoksulluk sınırı değil daha geniş kapsamda sosyal yardım programları ortaya koyduk. Türkiye Aile Destekleri kapsamında 2,8 milyon haneye nakdi kaynak aktardır. Bu ay 3 milyon haneye bu yardımları yapacağız. Kasım ayında 1,3 milyon yaşlı ve engellimize 2,1 milyar TL ödeme yaptık ve Aralık ayında da bu ödemeler yapılacak.

 Doğalgaz tüketim desteği için Kasım ayında 386 Milyar TL ödeme yaptık. Aralık ayında da 10,2 milyar TL’lik parayı sosyal yardım olarak dağıtacağız. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız ile belirli konularda ihtiyaç hisseden vatandaşlarımızı ilgili kurumlarımızla irtibata geçmeye davet ediyorum. Yeni bir sosyal yardımı daha hayata geçiriyoruz. Başarı teşvik programını devreye sokuyoruz. Sosyal yardım alan ailelerimizin ilk ve orta öğretim öğrencilerimize asgari ücretin yüzde 60’ı kadar, yükseköğretimdeki öğrencilerimize de net asgari ücret kadar sosyal yardımı dönem arasında vereceğiz. Bu program için 1,5 Milyar TL’lik bütçe ayırdık.

Erdoğan tarafından duyurulan yeni yardım programı ihtiyaç sahibi ailelerinin devlet okullarında okuyan ve burada başarılı olarak gösterilen kişilere sğalanacak. Bu destek için ise ilk ve ortaöğretim için 3 bin 300 lira ve yükseköğretim için ise 5 bin 500 lira destek ödemesi gerçekleştirilecek.

Başvurular başlar başlamaz bilgi sahibi olmak için haberiyakala.com adresini ziyaret etmeyi unutmayın.