2023 cumhurbaşkanlığı seçimleri için geri sayım devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da AK Parti’nin etkinlikleri kapsamında vatandaşlar ile bir araya gelerek konuşmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda son olarak AK Parti Muğla Gençlik Kolları tarafından düzenlenen Muğla Gençlik Buluşması’nda Fethiye ilçesinde gençler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalara imza attı.

Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı Sebze ve meyvede yüzde 25 indirim başladı

Volkswagen Arena’da düzenlenen Muğla Gençlik Buluşması etkinliğinde on bine yakın üniversiteli gence seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gençler ile bir araya gelmekten ötürü memnun olduğunu belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçtiğimiz günlerde İsveç’te şahsına yönelik düzenlenmiş olan terör eylemine ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.

“İLİŞKİMİZ DAHA DA GERİLEBİLİR!”

cumhurbaskani-erdogan-isvecteki-teror-eylemine-iliskin-konustu

Muğla’da gençler ile bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsveç’te yapılan terör eylemine ilişkin de konuştu. Erdoğan İsveç sürecine ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Finlandiya ve İsveç NATO’ya girme hususunda bizden ricada bulundular. Başta NATO Genel Sekreteri Stoltenberg iyi bir dostumuz. Biz de bu yüzden ‘peki’ dedik. Onlar ile bir araya geldi, konuştuk ve birtakım sözleşmeler imzaladık. Ama biz orada kendilerine bir şey söyledi. ‘Eğer bize sizdeki teröristleri teslim etmezseniz biz bu sözleşmeleri Meclis’ten geçiremeyiz’ dedik. Maalesef bunu yapmadılar. Başbakanları fena biri değil. Bize bir ziyaret gerçekleştirdi. Bizde ziyarette ‘sizde Bülent Keleş diye birisi var, FETÖ’cü. Onu bize deport edin’ dedik. Onların yargısı bu isteğimizi geri çevirdi. Bunların caddelerinde zaten sık sık PKK gösterileri yapılıyor. Biz kendilerini uyarıyoruz. Meclis başkanlarının bize bir ziyareti olacak. Bizim Meclis başkanımız bu ziyareti reddetti. Bunlar halen Türkiye’yi eski Türkiye gibi zannediyorlar. Eğer İsveç’te yaşanan bu durumlara karşı bir el konulmaz ise İsveç ile münasebetimiz daha çok gerilebilir.”

“BİRE BİR ÖDETİYORUZ!”

İsveç ve Finlandiya’nın yanı sıra İngiltere ve Fransa’da da terör örgütlerinin öne çıktığını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açıklamasına şu sözler ile devam etti: “Türkiye olarak tavrımızı buna göre belirleyeceğiz. Türkiye’de istediklerini gerçekleştiremedikleri için güya bizleri dışarıdan kuşatacaklarını düşünüyorlar. Siz böyle bir şey yapamazsınız. Burada gururu, onuru sağlam olan bir iktidar var. Bunlara bunun bedelini bire yüz, bire bin ödetiyoruz, ödetmeye de devam edeceğiz.”