Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Kabine Toplantısı sonrasında yapılan ulusa sesleniş konuşması sonrasında gündem bir kere daha değişti. Özellikle ailelerinin yaşadığı şehirden uzakta eğitim ve öğretim hayatına devam eden üniversite öğrencilerine ulaşım desteğinin sağlanacağının açıklanmasının ardından detaylar birçok kişi tarafından araştırılmaya başladı. 

3 saatten fazla süren Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı kapsamında alınan kararları kamuoyu ile paylaşan Erdoğan, öğrencilere ulaşım desteği dışında farklı konulara da değindi. Özellikle son dönemde hayat pahalılığının artmasının ardından en çok zorluk çeken kesimlerden olan öğrenciler için açıklanan destek gündem oldu. Detaylar ise araştırılmaya devam ediyor. 

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİNDEN KİMLER YARARLANACAK?

Öğrencilere ulaşım desteği kapsamında başvurular kısa süre içinde başlayacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulan yeni destek paketi kapsamında öğrencilerin ulaşım konusunda da desteklenmesi hedefleniyor. 

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Ailelerinden uzakta eğitim ve öğretim gören yaklaşık 150 bin öğrenciye yapılacak ulaşım desteği kapsamında henüz başvuru şartları netlik kazanmadı. Erdoğan’ın açıklamasına göre yeni destek paketi kapsamında öğrencilere ulaşım desteğinin yolda 2 defaya yapılacağı aktarıldı. 

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ NE KADAR?

cumhurbaskani-erdogan-ogrencilere-mujdeyi-verdi-ogrencinin-ulasim-sorunu-cozuluyor-iste-u (2)

Ailesinden uzakta üniversite eğitimi gören öğrencilerin artan ulaşım fiyatları sonrasında desteklenmesine yönelik hükümetten yeni adımlar gelmeye devam ediyor. Söz konusu destek sayesinde 150 bin öğrencinin yararlanması bekleniyor. 10 Ekim 2022’de düzenlenen Kabine Toplantısı sonrasında açıklanan destek paketinin detayları ise henüz belli olmadı. Öğrencilere verilecek ulaşım desteği ücretleri şu an için belirlenmiş değil. 

ÖĞRENCİLERE ULAŞIM DESTEĞİ NE ZAMAN? 

Öğrencilere ulaşım desteği ile binlerce öğrencinin ailelerinin yanına herhangi bir yük getirmeden gidebilmeleri hedefleniyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından, 10 Ekim’de yapılan Kabine Toplantısı sonrasında duyurusu yapılan desteğin yılda 2 defa olacağı aktarıldı. Önümüzdeki günlerde öğrencilere ulaşım desteği şartları ve detaylarının belli olması bekleniyor.