Konut fiyatlarının artması ile birlikte harekete geçen hükümet yetkilileri, ilk olarak Eylül 2022 tarihinde dar gelirlere TOKİ sosyal konut projesi müjdesini verdi. Vatandaşların uzun vadede, kira öder gibi ev sahibi olmalarını sağlayacak olan projenin ardından yeni yıla girilmesi ile birlikte orta gelirli vatandaşlara da müjdeli bir haber verildi. 100 bin konutun inşa edileceği Yeni Evim projesi kapsamında vatandaşlara düşük faiz karşılığında ev sahibi olma imkanının tanınacağı duyuruldu.

Dar ve orta gelirli vatandaşları kapsayan konut projelerinin açıklanmasının ardından bir haber de Roman vatandaşlara verildi. Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Roman Buluşması etkinliğine katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Roman vatandaşlar için hedeflenilen projeyi müjdeledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN ROMANLARA EV MÜJDESİ!

63cadcac86b2470f8c4206b7

Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Roman Buluşması etkinliğine katılım sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Roman vatandaşlara konut müjdesi veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Hedefimiz her Roman’a bir yuva. Uygun ödeme imkanları ile her kardeşimizi, ferah, huzurlu ve modern bir eve kavuşturmayı amaçlıyoruz.”

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

ROMAN KOORDİNASYON MERKEZLERİ KURULDU!

Açıklamasının devamında Roman vatandaşlar için özel olarak geliştirilmiş olan projeleri detaylandıran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şu ifadeleri kullandı: “Dünyaca ünlü klarnet sanatçımız Mustafa Kandıralı’nın ismini yaşatacak, sizlerin arasından yeni değerlerin yetişmesini garanti edecek sanat liseleri açıyoruz. Roman vatandaşlarımız için oluşturulan 2020, 2030 strateji belgesinin ilk aşama eylem planı da hazırlandı. İlgili genelgeyi imzaladım. Yarınki Resmi Gazete’de inşallah yayınlanacak. Ayrıca Roman kültürünün gelecek nesillere aktarılmasını sağlayacak bir müze de kuruyoruz.”

Açıklamasının devamında Roman vatandaşlar için koordinasyon merkezlerinin kurulduğunu belirten Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, söz konusu merkezlerin İçişleri Bakanlığı bünyesinde olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili Roman Koordinasyon Merkezleri için şu ifadeleri kullandı: “Roman vatandaşlarımızın yoğunlukta olduğu 25 şehrimizin valilikleri bünyesinde sizlerden birer koordinatör yapacak. Şimdiye kadar 11 valiliğimizde seçilen koordinatörler görevlerine başladı.”