Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu? Doğa Dostu Organik Bebek Ürünleri Sunan Cigit Fikri Nasıl Doğdu?

Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlar dikkat çekti. Söz konusu kararda dört üniversiteye rektör ataması yapıldığı belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararda İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Gülfettin Çelik, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Yücel Oğurlu, Mersin Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Erol Yaşar atandı.

Üniversite Rektörleri Değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre İstanbul Medeniyet Üniversitesi, Mehmetbey Üniversitesi, , Balıkesir Üniversitesi ve Mersin Üviversitesi rektörleri değişti. Söz konusu atamaların 2547 sayılı Kanunun 13. ve 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2’inci, 3’üncü ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldığı belirtildi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararlar arasında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) kararı da dikkat çekti. Buna göre Milli Eğitim Bakanlığı’nda açık bulunan Talim ve Terbiye Kurulu üyeliğine Fatih Kıratlı atanırken, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Ömer İnan ise görevinden alındı.

AFAD ve Göç İdaresi Atamaları

cumhurbaskani-karariyla-4-universiteye-yeni-rektor-atandi

Kamu kurumlarına yapılan atamaların yer aldığı Resmi Gazete ilanında AFAD'da açık bulunan Başkan Yardımcılığı'na Mülkiye Müfettişi Uğur Sezer getirildi. Kurumun diğer atamaları arasında Deprem ve Risk Azaltma Genel Müdürlüğü'ne Orhan Tatar ve Afetlere Müdahale Genel Müdürlüğü'ne İsmail Palakoğlu atandı. Ayrıca AFAD Barınma ve Yapım İşleri Genel Müdürlüğü'ne Ahmet Nehar Poçan ve Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne Mustafa Havan atandı. Son olarak boşta bulunan Rehberlik ve Denetim Başkanlığı'na ise Mülkiye Müfettişi Önder Bozkurt getirildi. 

Göç İdaresi Başkanlığı'nda açık bulunan Başkan Yardımcılığı'na Mehmet Hamdi Özçelik'in ataması, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla netleşmiş oldu. Adli Tıp Kurumu 8. Adli Tıp İhtisas Kurulu Adli Tıp üyeliğine ise İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yalçın Büyük atandı.