Kasım ayının gelişi ile birlikte eksik kadro tespitinde bulunan birçok kamu kurum ve kuruluşu, arka arkaya personel alımı ilanlarını yayınladı. Yeni dönemde devlet bünyesinde istihdam edilmek isteyen adaylar tarafından yakından takip edilen ilan sayfasına, bugün bir yenisinin daha eklendiği bildirildi. 

Cumhurbaşkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren ve milli sarayların idareleri ile birlikte düzenlerinden de sorumlu olan Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, yeni dönemde tam kadro ile hizmet verebilmek amacı ile eksik kadro tespitinde bulundu. Tespit çalışmaları neticesinde bazı merkez teşkilatlarında personel ihtiyacı olduğunu belirleyen kamu kurumu, yeni personel alımı ilanını yayınlayarak adayları bilgilendirdi. 

MİLLİ SARAYLAR İDARESİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI KASIM 2022

cumhurbaskanligi-milli-saraylar-idaresi-baskanligi-duyurdu-74-yeni-personel-alinacak-son-ba

Eksik kadrolarını belirleyerek ilana çıkan Cumhurbaşkanlığı Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı, İstanbul ve Edirne teşkilatlarında görevlendirilmek üzere toplamda 74 yeni personelin kurum bünyesine dahil edileceğini bildirdi. Alımların sözleşmeli personel niteliği ile yapılacağını belirten kamu kurumu, boş pozisyonları şu şekilde sıraladı:

  • Büro personeli: 2 kişi
  • Müze görevlisi: 11 kişi
  • Koruma ve güvenlik görevlisi- Lisans- İstanbul: 21 kişi
  • Koruma ve güvenlik görevlisi- Önlisans- İstanbul: 20 kişi
  • Koruma ve güvenlik görevlisi- Lisans- Edirne: 10 kişi

MİLLİ SARAYLAR İDARESİ BAŞKANLIĞI PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

Milli Savunma İdaresi Başkanlığı tarafından yayınlanmış olan ve KPSS’den en az 60 almış olan toplamda 74 kişinin istihdam edilmesine aracılık edecek olan personel alımı ilanı, kurum bünyesinde görevlendirilmek isteyen adayların dikkatlerini çekmeyi başardı. Alım sürecine ilişkin araştırmalar yapan adaylar için kamu kurumundan başvuru detayları açıklaması geldi. 

Milli Saraylar İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan başvuru detaylarına göre başvuru sürecinin 21 Kasım tarihine kadar devam edeceği öğrenildi. 21 Kasım saat 23:59’a kadar aday başvurularını kabul edeceğini ifade eden kamu kurumu, e- devlet Kariyer Kapısı haricinde iletilen başvuruların dikkate alınmayacağını belirtti.