Gündelik hayatın getirdiği stres ile başa çıkmaya çalışan vatandaşların her biri, farklı yöntemler geliştirmiştir. Kimi birey uzun veya kısa fark etmeksizin bir yürüyüş programlayarak rahatlarken bir diğer birey ise müzik dinleyerek günün stresinden uzaklaşabilmektedir. Ancak genel olarak tüm insanların en stresli anlarında dahi tercih ettikleri ilk yöntem çikolata yemektir.

Hormonları tetiklediği bilimsel olarak da ispatlanan çikolata, kişiye belirli bir süre içerisinde mutlu olma garantisi vermektedir. Çikolata yedikten sonra uyarılan hormonlar sayesinde stres duygusunun azalması, bireyleri daha da fazla çikolata tüketmeye itebilmektedir. Bu noktada çikolata tüketiminin zararlı etkilerinden korunabilmek amacı ile sıklık ile bitter çikolata tercih edilmektedir.

Kilo almadan kış aylarını atlamanın formülünü işin uzmanı açıkladı! Kilo almadan kış aylarını atlamanın formülünü işin uzmanı açıkladı!

Kakao oranı yüksek olan bitter çikolatanın hormonları daha fazla uyardığına ve diğer çikolata türlerine göre de daha az zararlı olduğuna inanılmaktadır. Öyle ki çocuklar için dahi bitter çikolata tüketimine daha yoğun ilgi gösterilmektedir. Bu algının önüne tamamen geçecek olan bir araştırma yürüten bilim insanları, ele aldıkları bitter çikolata ürünlerinin içerisinde barınan tehlikeleri, tüketiciler ile paylaştı. Sonuçlar, herkesi şaşırttı.

AĞIR METALLERE RASTLANDI!

daha-saglikli-oldugu-dusuncesi-ile-tuketilen-bitter-cikolatalarda-korkunc-tehlike-agir-meta

1936 yılında tüketici haklarını savunmak amacı ile ABD’de kurulan ve kar amacı gütmeyen Tüketici Birliği isimli kurum, bitter çikolata ürünleri üzerinde yeni bir araştırma yaptı. Araştırmasında dünyaca ünlü markalardan olan Hershey’s Godiva ve Trader Joe gibi markaları ele alan kurum, sonuçları paylaştı.

ABD merkezlei Tüketici Birliği kurumunun bitter çikolatalar üzerinde yürütmüş olduğu çalışmaya ilişkin bir haber düzenleyen Independent Türkçe, araştırma kapsamında toplamda 28 ürünün incelendiğini ve ürünlerin tamamında kadmiyum ve kurşun içeriklerine rastlandığını belirtti.

“KALICI BEYİN HASARI” UYARISI!

İncelenen ürünlerin 23’ünden elde edilen sonuçlara göre günde 30 gram tüketen yetişkinlerin, metallerden en az birisini zararlı seviyede vücutlarına aldıkları bilgisine ulaşıldı. Her yaştan bireyde ciddi sonuçlara sebep olabilen bu ürünlerin özellikle çocukların sağlığını tehdit ettiğini ifade eden uzmanlar, çikolata tüketiminin çocuklarda kalıcı beyin hasarına sebep olabileceğine dikkat çekti.