Geçtiğimiz senenin son çeyreğinden itibaren ekonomi piyasalarını direkt olarak etkileyen gelişmelerin yaşanması ve yeni dönemde de söz konusu olumsuzluklara yenilerinin eklenmiş olması, enflasyonun giderek artmasına ve ekonomik alanda ortaya çıkan en büyük problem olarak değerlendirilmesine sebep oldu. Enflasyon artışının devam etmesi sebebi ile hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan ürünlere ve diğer hizmet başlıklarına yeni zamların eklenmesi, her kesimden vatandaşı olduğu gibi tek maaşlı emeklileri de zor durumda bıraktı.

Sene başından bu yana enflasyon ile mücadele kapsamında birçok farklı destek kampanyası geliştirilmiş olsa da enflasyonun artış hızının tersine çevrilememiş olması vatandaşların daha büyük bir desteğe ihtiyaç duymalarına sebep oldu. Bu kapsamda geçim derdinde olan emekli vatandaşlar için de farklı kurumlardan destek haberleri gelmeye başladı. Destek kampanyalarının başında ise promosyon kampanyaları geldi. 

Bankaların Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzaladıkları maaş ödemeleri protokolü kapsamında her bankada farklı tutarlarda hizmete açılan emekli promosyonu kampanyaları, enflasyon sebebi ile ekim ayının başında tekrar güncellendi. Hangi bankanın daha yüksek emekli promosyonu ödemesi yapıldığını araştıran emekli vatandaşlar için devreye giren Yapı Kredi Bankası, 31 Ekim tarihine kadar geçerliliği olan emekli kampanyalarının ayrıntılarını paylaştı.

YAPI KREDİ BANKASI EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI GÜNCEL

dara-dusen-emeklilere-yapi-kredi-bankasindan-ek-odeme-firsati-7500-2500-tl-odenecek-son-bas (2)

Bankacılık sektörünün dikkat çeken isimlerinden olan Yapı Kredi Bankası, maaşı hesabını 31 Ekim tarihine kadar banka bünyesine taşıyan ve söz konusu hesabın en az 3 yıl boyunca bankada kalacağının sözünü veren tüm emeklilere, şu tutarlarda ödeme yapacağını açıkladı:

  • SGK maaşı 1.499 TL ve altı tutarlarda olanlara: 4.600 TL
  • SGK maaşı 1.500- 2.499 TL aralığında olanlara: 5.750 TL
  • SGK maaşı 2.500 TL ve üzeri tutarlarda olanlara: 7.000 TL

YAPI KREDİ BANKASI EMEKLİ EK ÖDEME KAMPANYALARI GÜNCEL

BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü BİM indirimleri başladı: 5 kilosunu 99 TL'ye düşürdü

Maaş bareminden bağımsız olarak emekli vatandaşlar için 3 farklı kampanya daha geliştirildiğini duyuran Yapı Kredi Bankası, ay sonuna kadar geçerliliği bulunan kampanyalarını şu şekilde sıraladı:

  • İki otomatik fatura ödeme talimatı verene: 200 TL
  • Maaş hesabının taşınmasının ardından 3 ay içerisinde toplamda 500 TL’lik harcama yapana: 300 TL
  • Emekli yakınlarına referans olanlara 250 TL, toplamda 2 bin 500 TL.