MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar MEB 5000 sözleşmeli personel alımı yapacak! İşte kadro dağılımı, KPSS puanı, şartlar ve detaylar

Senelerce AK Parti’de hizmet vermiş ve bir dönem de ülkenin başbakanı olarak görev yapmış olan Ahmet Davutoğlu, bir süre önce partiden ayrılarak Gelecek Partisi’ni kurdu. Şu an Gelecek Partisi’nin genel başkanı olarak Millet İttifakı’na destek veren ve altılı masanın üyelerinden birisi olan Davutoğlu, merak ile beklenen 2023 seçimlerine ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Bir süredir seçimlerin öne alınıp alınmayacağı, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağı gibi birçok konu tartışılmaya devam edilirken Habertürk’ün canlı yayınına katılan ve Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtlayan Davutoğlu, altılı masanın seçim stratejisine ilişkin önemli bilgiler verdi. 

“EN OPTİMUM SEÇİM ALGORİTMASINI KURACAĞIZ!”

davutoglu-altili-masanin-optimum-secim-algoritmasini-acikladi

Son dönemlerde Millet İttifakı’nın seçim stratejisine ilişkin yapmış olduğu açıklamalar ile dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Habertürk’ün canlı yayınına katılarak Mehmet Akif Ersoy’un sorularını yanıtladı. Altılı masanın 360’ı çıkarma hedefinin olduğunu belirten Davutoğlu, konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı: “360’ı çıkarmak adına en optimum seçim algoritmasını kuracağız. Bu ne demek? Tüm gücümüz ile Meclis’te 360’ın üzerine çıkabilmek adına birtakım algoritmalar geliştireceğiz. Kaç milletvekili var ise o kadar bakanlık alacak. A partisi büyük çoğunluğa sahip ise 7- 8 bakanlıkta olacak. Yani altılı masada yer alanların her biri cumhurbaşkanı yardımcısı olacak ve de en az birer bakanlık alacak.”

“GÜÇLÜ CUMHURBAŞKANI OLACAK!”

Altılı masa kurulurken her bir liderin tek tek kendi adaylıklarından vazgeçtiğini belirten Ahmet Davutoğlu, ortak metne dikkat çekti. Altılı masa liderlerinin asla ve asla vesayet altında çalışacak bir cumhurbaşkanını işin başına getirmeyeceklerini ifade eden Davutoğlu, açıklamasına şu ifadeler ile devam etti: “Güçlü bir cumhurbaşkanı olacak. Ancak şimdiki cumhurbaşkanlığı anlayışı ile tek başına karar veremeyecek. Biz yaklaşık olarak birkaç toplantıda ‘acaba genel başkanlar cumhurbaşkanı yardımcısı olmalı mı olmamalı mı?’ konusu üzerinde uzunca istişareler yaptık. Vermiş olduğumuz karar neticesinde genel başkanların cumhurbaşkanı yardımcılığı yapacakları noktasında uzlaştık.”