Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Tuzla İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenmiş olan üye katılım töreninde konuşma yaptı. İstanbul İl Başkanı İsa Mesih Şahin ve Tuzla İlçe Başkanı Gökhan Özkan’ın dışında çok sayıda genel başkan yardımcısının, il ve ilçe yöneticilerinin ve gönüllülerin katılım sağladığı etkinlikte, Davutoğlu’ndan önemli açıklamalar geldi.

Seçim tarihine yaklaşıldığı şu günlerde çalışmaların hızlanacağı belirtilirken Gelecek Partisi İstanbul İl Başkanı Mesih Şahin’den seçim anketlerine bir eleştiri geldi. Gerçek anketlerin sahada yapıldığını belirten Şahin, 500 kişinin Tuzla teşkilatına katıldığını ifade etti. Şahin’in ardından konuşma yapan Genel Başkan Ahmet Davutoğlu hem seçim sürecine hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “birleşelim” çağrısına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

“BAŞKA KAPIYA” ÇIKIŞI ŞAŞIRTTI!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli geçtiğimiz günlerde Ankara’da düzenlenmiş olan Merkez Yönetim Kurulu ve Milletvekilleri toplantısında konuşma yapmış ve altılı masaya “Gelin birleşelim” çağrısında bulunmuştu. Bahçeli’nin çağrısına Davutoğlu’ndan yanıt gecikmedi. Törende konuşma yapan Davutoğlu, Bahçeli’nin çağrısına ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Demek ki Bahçeli’nin desteği yetmiyor, Perinçek’in desteği yetmiyor. Beşli çetenin desteği yetmiyor. Birtakım karanlık yapıların da destekleri yetmiyor. Ankara’da gencecik insanları öldürenlerin de desteği yetmiyor. O yüzden bizden destek istiyor. Hadi başka kapıya!”

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

“OYUNLARINI BOZDUK!”

davutoglunun-baska-kapiya-aciklamasi-bahceliyi-kizdiracak (2)

Mensubu olduğu altılı masayı “Halil İbrahim sofrası” olarak nitelendiren Ahemt Davutoğlu, altılı masanın bir araya gelişinin cumhuriyet tarihinin en önemli sivil hareketlerinden birisi olduğunu ifade etti. Masada milliyetçi, seküler, muhafazakar, Türk, Sünni, Alevi, Kürt her kesimden insanın temsil edildiğini vurgulayan Davutoğlu, altılı masa için “oyunlarını bozduk” ifadelerini kullandı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın altılı masa için kullanmış olduğu “sivil darbe” çıkışına da değinen Davutoğlu, bu çıkışa karşılık şu ifadeleri kullandı: “Sivil darbeyi kim yapar biliyor musunuz? Ebabil Kuşları diye Pelikan çetesi diye binlerce trolü bir araya getirip organize edenler var ya onlar yaptılar işte sivil darbeyi. ‘Siyasi ahlak yasası çıkaralım’ dedim. ‘Olmaz’ dediler.”