Futbol kariyerinde özellikle son dönemde önemli başarılara imza aran Erling Haaland’ın menajerinden gündeme bomba gibi düşen bir açıklama yapıldı. Haaland’ın menajeri Rafaela Pimenta, başarılı futbolcunun 1 milyar euroya transfer yapan ilk futbolcu olabileceği söyleniyor.

Başarılı İngiliz kulübü Manchester City’de forma giyen Haaland, bir süredir devam eden transfer iddialarıyla da gündeme gelmişti. Futbol başarısı ve piyasa değeri ile son yılların en gözde futbolcuları arasında yerini alan Haaland, futbol dünyasının en iyi futbolcuları arasında gösterilmeye devam ediyor.

Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı? Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı?

1 MİLYAR EUROYA TRANSFER OALCAK İLK FUTBOLCU!

degeri-tam-1-milyar-euro-haalandin-menajeri-acikladi-transfer-iddialari-gundeme-geldi (2)

Dünyanın en iyi futbol kulüplerinden biri olarak gösterilen İngiliz takımı Manchester City’de forma giyen Erling Haaland’ın menajerinden çok kritik açıklamalar yapıldı. Yıldız futbolcunun menajeri Rafaela Pimenta tarafından yapılan açıklamada, Haaland’ın transfer pazarındaki değerinin 1 milyar euro olduğu ifade edildi. 
İmajının değerini ve sponsorlarının toplam katkısını eklerseniz, Haaland’ın değerinin kesinlikle 1 milyar euro olacağı aktarılıyor. Ayrıca yaklaşık 1 milyar euroya transfer olacak ilk futbolcu olabileceğinin de altını çizdi. Bu açıklamadan sonra Haaland’ın transfer olabileceği iddiaları gündemde yer almaya başladı. 

HAALAND MANCHESTER CİTY’DE KALABİLİR!

Haaland’ın serbest kalma maddesi olup olmadığına ilişkin sorulara net yanıt vermeyen menajeri, Manchester City ile yeni bir anlaşma olup olmayacağı konusunda da önemli ipuçlarını paylaştı. Konuya ilişkin Pimenta’nın yaptığı değerlendirmede, sözleşme yapılmasına sıcak baktığını ifade etti. 

Manchester City’nin Norveçli golcülerinden Erling Haaland’ın menajerinden gelen açıklamanın ardından futbol dünyasında bu açıklamalar bomba etkisi yarattı. Özellikle 1 milyar euro verilecek ilk oyuncu olabileceğine dair değerlendirmelerin gelmesinin ardından transfer olup olmayacağına dair iddialar da yeniden gündeme geldi. Ligde ciddi başarılar gösteren ve son yılların en iyi futbolcuları arasında gösterilen Haaland, futbol kariyerinde imza attığı başarılar le dikkat çekiyor. Manchester City ile yeni bir sözleşme olup olmadığı ise henüz netlik kazamadı.