Uzun süredir hem ekonomi piyasalarında hem de diğer üretim ve teslimat alanlarında yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik hayat akışının alışılagelmiş olan ekonomi düzenini tepetaklak etti. Geçtiğimiz yılın son çeyreğinden bu yana yaşanan olumsuz ekonomik gelişmeler sebebi ile yüksek oranlı zamların duyurulması, tüketicilerin ellerine geçen nakit tutarları ile geçinememelerine ve dolayısı ile de nakde olan ihtiyaçlarının günden güne artmasına yol açtı. 

Nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına sıklık ile bankaların kredi ürünlerini araştıran ancak yüksek faiz uygulamaları sebebi ile elleri kolları bağlanan tüketiciler, senenin son ayında destek arayışlarını hızlandırdı. Bu noktada devreye giren Denizbank, aralık ayının başı itibari ile ihtiyaç kredisi ürününde faiz düzenlemesine gittiğini bildirerek yeni içeriğe ilişkin ayrıntıları paylaştı.

DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ARALIK 2022

denizbanktan-aralik-ayi-mujdesi-kredi-faizleri-yuzde-179a-cekildi-sadece-4-tlye-3-bin-tl-an-1

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Sektörün aranan isimlerinden olan ve hem meslek gruplarına hem de gelir gruplarına göre kategorilere ayırdığı tüketiciler için avantajlı kart ve finansman kampanyaları geliştiren Denizbank, bankaların yüksek faiz uygulamaları sebebi ile nakde olan ihtiyaçlarını karşılayamayan karşılayacak olsalar da daha büyük bir borcun altına girmek durumunda kalacak olan tüketiciler için ihtiyaç kredisi ürününü yeniden düzenlediğini bildirdi. Söz konusu yeni ürünü kapsamında başlangıç faizini yüzde 1,79’a kadar düşürdüğünü belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Denizbank’ın resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuş olan ihtiyaç kredisi ürününün üst limiti 100 bin TL olarak açıklandı. Üründen 36 ay vade avantajı ile yararlanılabileceğini ifade eden banka, mobil uygulama, internet bankacılığı kanalı ve şubeler aracılığı ile kredi başvurusunun yapılabileceğini belirtti.

DENİZBANK İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Denizbank yüzde 1,79’dan başlayan faiz oranı ile başvurulara açmış olduğu ihtiyaç kredisi ürününün örnek hesaplama tablosunu şu şekilde yayınladı:

  • Kredi tutarı: 3 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,79
  • Taksit tutarı: 122,23 TL