Hayat pahalığının her geçen gün artmaya devam etmesinin ardından birçok vatandaş zorluk yaşamaya başladı. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından başlatılan destek paketi kapsamında Sosyal Yardım Paketi içinde birçok desteğe yer verildi. Bu kapsamda doğalgaz ve elektrik yardımı ilk sırada yer alıyor. 

İhtiyaç sahibi vatandaşların doğalgaz ve elektrik yardımı başvurularını yaparak desteklerden yararlanmaları hedefleniyor. Bu kapsamda Sosyal Yardım Paketi başvuru şartları ise araştırılıyor. İlgili destek paketinin birçok vatandaşın cebini rahatlatması bekleniyor. 

DOĞALGAZ YARDIMI NE KADAR?

devletten-ihtiyac-sahipleri-icin-destekler-devam-ediyor-dogalgaz-ve-elektrik-yardimi-ne-kad (2)

Doğalgaz ve elektrik tüketim desteğinden yararlanmak isteyenlerin başvuru şartlarını sağlamaları halinde kolayca söz konusu desteklerden yararlanması sağlanıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hayata geçirilen proje kapsamından birçok vatandaşın yararlanması hedefleniyor. 

Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor Eşten dosttan borç para aramayın! Garanti BBVA Bankası faizsiz 20.000 TL borç para gibi kredi veriyor

Doğalgaz tüketim desteği kapsamında yeni başvuru döneminde kiracıları da kapsayacak şekilde, hane başına destek oranı 900 TL ile 2.500 TL arasında belirlenmiştir.  

ELEKTRİK YARDIMI NE KADAR?

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında başvurusunu yapanlar için elektrik tüketim desteği de sunulmaya devam ediyor. Bu kapsamda Elektrik Tüketim Desteği almayan hanelere de destek sağlanması hedefleniyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık yeni oranları paylaştı. 1 – 2 kişilik hanelere 75 kw karşılığı 108 TL, 3 kişilik haneler için 100 kw karşılığı 144 TL, 4 kişilik haneler için 125 kw karşılığı 180 TL, 5 ve üzeri hanelerde ise 150 kw karşılığı elektrik tüketimi desteği 216 TL olarak belirlendi. 

DOĞALGAZ – ELEKTRİK YARDIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR? 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık tarafından yapılan açıklamaya göre, destekten yararlanmak isteyenlerin e – Devlet üzerinden Sosyal Yardım Başvuru Hizmeti ekranından başvurularını yapmaları mümkündür.