Güncellenmiş tutarları ile duyurulmuş olan doğalgaz tüketim desteği, ihtiyaç sahibi vatandaşlar tarafından sıklık ile sorgulanmaya başlandı. Vatandaşlar ilgili yardım modelinden hangi şartlar altında faydalanabileceklerini, başvurularını nereden iletmeleri gerektiğini araştırmaya devam ediyorlar. 

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİ GÜNCELLENDİ!

Bu yılın başı itibari ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı derya Yanık tarafından duyurulmuş olan ve mart ayında da ilk ödemeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmış olan doğalgaz tüketim desteği, giderek artan enerji fiyatları karşısında tekrar gündeme geldi. Bakanlığın her ihtiyaç sahibi için sene de iki defa olmak üzere ödemesini yapmış olduğu doğalgaz tüketim desteğinin, güncellendiği bildirildi.

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısı sonrasında kameraların karşısına geçerek toplantı kararlarını açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılan nakdi yardımlarda güncellemeye gidildiğini belirtti. Bu kapsamda doğalgaz tüketim desteğinin de arttırıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan 450- 1.150 TL aralığında olan desteğin, yeni ay itibari ile 900- 2.500 TL aralığında hesaplara aktarılacağını ifade etti. 

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİNDEN KİMLER FAYDALANABİLİR?

dogalgaz-yardimi-2-bin-500-tlye-cikti-dogalgaz-desteginden-kimler-nasil-faydalanabilir (2)

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından finanse edilen doğalgaz tüketim desteği, havaların soğumaya başladığı şu günlerde ihtiyaç sahibi ailelerin birincil gündemini oluşturdu. Henüz yardım modeli kapsamında destek almayan vatandaşlar, ilgili destek ödemelerinden faydalanabilmek adına hangi şartları sağlamaları gerektiğini araştırmaya başladı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın resmi kanalları üzerinden yayınlanmış olan doğalgaz tüketim desteği başvuru şartları, şu şekilde sıralandı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • Doğalgaz desteği sağlanan il ve ilçelerde ikamet ediyor olmak
  • İkamet adresinde bir sayaca bağlı olarak doğalgaz aboneliği bulunmak
  • Hane halkının aylık toplam gelirinin güncel asgari ücretin 3’te 1’ini aşmıyor olması

DOĞALGAZ TÜKETİM DESTEĞİNE NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2 bin 500 TL’lik üst limit ile duyurulmuş olan doğalgaz tüketim desteğine e- devlet sistemi üzerinden başvuru yapılmaktadır. İhtiyaç sahipleri T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile sisteme giriş yaparak ilgili talimatlarını yerine getirip, başvurularını bakanlığa iletebilmektelerdir.