Geçtiğimiz günlerde Ayşe Özkiraz isimli bir kadının sahte evraklar düzenleyerek devlet hastanesinde doktorluk yaptığı ortaya çıkmıştı. O vatandaş gözaltına alındı ve olayla ilgili soruşturma derinleştirildikçe ortaya çıkan detaylar herkesi şaşkına çevirdi.

Türkiye son birkaç gündür sahte doktor şoku yaşıyor. Tekirdağ'da bir devlet hastanesinde doktor olduğunu iddia eden bir kişi, herkesi bu yalanına inandırmış ve aylarca hasta bakarak sanki gerçek doktormuş gibi ameliyata dahi girmişti. Foyası ortaya çıkan sahtekar ile alakalı yürütülen soruşturma derinleştirildi. Soruşturma kapasımında, o sahtekarın sadece diplomasının değil adından yaşına kadar tüm kişisel bilgilerinin de yalan olduğu ortaya çıktı. 

Çocuk cerrahisi doktoru olduğunu söyleyen bu sahtekar, kendine İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'nden mezun olduğuna dair sahte bir diploma hazırladı. Sahte dipolmayla devlet hastanesinde nasıl işe başladığına akıl sır etmeyen sahtekar için bir süre işler sorunsuz gitti. Hatta kendini o denli sevdirdi ki hastanede doğum günü kutlaması dahi yaptı. Ancak o sahtekarın tüm belgeleri ve evraklarında olduğu gibi doğumgünü de yalandı. Ancak hastane personeline kendini benimsetmeyi başaran sahtekarın yalan doğum gününe o gün görevli olan hemşire ve doktorlar dahi katıldı.

İsveç Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasını izin verdi! İsveç Türk Büyükelçiliği önünde Kur'an-ı Kerim yakılmasını izin verdi!

Doktor olduğunu iddia eden sahtekar o kadar ileri gitti ki, yalan doğum günü kutlamasına, kapısından bile geçmediği Çapa Tıp Fakültesi'nden arkadaşları göndermiş gibi çiçek dahi gönderdi. Çiçeğin bile sahte olduğu, yapılan kredi kartı ekstresi incelemelerinde ortaya çıktı. Sahtekarın gönderdiği çiçeğin parasını kendi ödediği belirlendi.

Yasak Aşkı Foyasını Ortaya Çıkardı

Hayatı büyük bir yalan üzerine kurulu olan o sahtekar, rütbeli bir asker olan sevgilisi varken aynı zamanda sosyal medya üzerinden bir başka kişiyle daha tanıştı. Sosyal medyada tanıştığı kişiyle ilişkisini bir adım daha ileri taşıyan sahte doktor, onunla birkaç kez de yüz yüze görüştü.

Çocuk cerrahı olduğunu söyleyen sahtekarın sosyal medya sevgilisi bir şeylerden şüphelenmiş olacak ki onu araştırmak için Çapa Tıp Fakültesi'ndeki arkadaşlarına ulaşmak istedi. Ancak tüm çabalarına rağmen, sahtekarın mezun olduğnu söylediği dönemde öyle bir öğrenci kaydına ve onu tanıyan kimseye ulaşamadı. Daha sonra sahtekarın başka bir ilişkisi daha olduğunu öğrenen V. C. isimli adam, Özkiraz'ın doktor olmadığını asker sevgilisine anlattı.

Aylardır devlet hastanesini bile kandıran sahtekar, yasak aşk yaşamaya çalışırken baltayı taşa vurdu. Tüm olayların ortaya çıkmasının ardından ulaşılan sahtekarın annesi de büyük bir şok içinde olduğunu söyledi. Annesinin iddiasına göre sahtekar doktor, yıllarca onları da kandırmış, üniversite sınavını kazanamamış olmasına rağmen tıp fakültesi okuduğunu söylemişti. Annesi kızının doktor olmadığını yeni öğrendiğini dile getirdi.