Futbolseverlerin dört gözle beklediği 2022 Dünya Kupası heyecanında 4. gün de geride kaldı. Evsahibi Katar'ın Ekvador ile oynadığı maçla başlayan Dünya Kupsı mücadelelerinde tüm takımlar ilk maçlarını geride bıraktı. Seyir zevki yüksek maçların yanı sıra çok büyük sürpriz olarak nitelendirilen sonuçlar futbol severleri şaşırttı. 

Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı? Dünya Kupası'nın tarihi şaşırttı! Hangi takım, kaç kere şampiyon oldu? Dünya Kupası altından mı yapıldı?

Katar'da 2022 Dünya Kupası heyecanı ev sahibi Katar ile Ekvador arasında oynan mücadele ile başladı. Heyecan dolu ilk mücadelede Fenerbahçe'den yakınen tanıdığımız Enner Valencia'nın golleriyle galip gelen taraf Ekvador oldu. A grubunda Katar ve Ekvador ile mücadele decek diğer iki ülke olan Hollanda ve Senegal ise ikinci gün karşı karşıya geldi. Bu karşılaşma da tıpkı Katar Ekvador mücadelesi gibi 2-0 sonuçlandı. Bu maçın sonunda hanesine 3 puanı yazdıran ekip ise Hollanda oldu. 

Aynı gün B grubu mücadeleleri de oynanadı. B grubunda yer alan İngiltere, Uluslar Ligi'nde aldığı sonuçlar dolayısıyla Dünya Kupası'ndaki performansı en çok merak edilen takımlardan biriydi. İlk maçında İran ile karşılaşan İngilizler bu mücadeleyi tam 6 golle kazanarak turnuvanın en iyi başlangıçlarından birine imza attı. Grubun diğer maçında ise Amerkia Birleşik Devletleri ile Galler 1-1 berabere kaldı ve 1'er puana razı oldu. Bu sonuçlarla B grubunda liderlik koltuğuna oturan takım İngiltere oldu. 

C Grubunda ise ilk mücadelelerde Arjantin ile Suudi Arabistan karşı karşıya gelirken, Meksika ise Polonya ile karşılaştı. Karşılaşmalardan önce mücadelenin mutlak favorisi olarak gösterile Arjantin büyük bir şok yaşadı. 90 dakika sonunda Suudi Arabistan Dünya Kupası'nın ilk sürprizine imza atarak sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Meksika Polonya mücadelesi ise golsüz beraberlikle sonuçlandı. 

D Grubuna gelindiğinde ise turnuvanın ilk golsüz karşılaşmasına bu grup sahne oldu. Danimarka Tunus mücadelesi gol sesi çıkmadan tamamlandı. Öte yandan grubun bir diğer mücadelesinde iseson şampiyon Fransa, Avusturya karşısında geri düşemsine karşın maçı 4-1 üstünlükle tamamladı ve grubun liderlik koltuğuna oturdu. 

2022 Dünya Kupası'nın kuşkusuz en şaşırtıcı maçlarına sahne olan grubu ise E grubu oldu. 5. kez şampiyon olamak için Katar'a gelen Almanya, ilk yarısını 1-0 üstün kapattığı Japonya mücadelesini 2-1 kaybetti. Maç önünde herkesin favori gösterdiği Almanya, Dünya Kupası'na puansız başladı. Grubun diğer maçı ise turnuvanın en farklı skoruna sahne oldu. Kosta Rika ile karşılaşan İspanyollar Mücadeleyi 7-0 kazandı. Böylelikle E grubunda da liderlik koltuğuna oturan ekip İspanya oldu.

F Grubu ise 2022 Dünya Kupası'nda ilk maçların tamamlanmasının ardından en az golün atıldığı grup oldu. Fas Hırvatistan ile 0-0 berabere kalırken, Belçika ise Kanada'yı 1-0 ile devirmeyi başardı. Neticede 2 maçta sadece 1 kez gol sesi çıktı. Belçika bu tek golün sahibi olması dolayısıyla ilk maçlar soncunda liderlik unvanının da sahibi oldu. 

G Grubunda her şey beklendiği gibi ilerledi demek yanlış olmaz. Kamerun ile Karşılaşan İsviçre maçı 1-0 kaznırken, en fazla Dünya Kupası kazanan akım olma unvanını elinde bulunduran ve 6. şampiyluk için turnuvaya katılan Brezilya ise Sırbistan karşısında 2-0'lık bir galibiyete imza attı. 

Son olarak H grubunda ise Uruguay Güney Kore ile golsüz berabere kalırken, özellikle ikinci yarısı tam bir gol düellosu şeklinde geçen maçta Portekiz Gana'yı 3-2 yendi ve grup lideri olmayı başardı.