Kur farkları başta olmak üzere ekonomi piyasaların ve ilgili piyasaları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda oluşuna olumsuz faktörler, bir yılı aşkın süredir enflasyonun tırmanmasına ve dolayısı ile de gündelik hayat şartlarının giderek daha da zorlaşmasına sebep oldu. Bu durum 2022 yılının son günlerini yaşadığımız mevcut dönem içerisinde de geçerliliğini koruyarak vatandaşların dar boğaza düşmelerine sebep olmaya devam ederken özellikle çocuklu aileler nakde olan ihtiyaçlarını uygun çerçevede karşılayabilmek adına kapsamlı bir araştırma sürecinin içerisine girdi.

Temel tüketim ihtiyaçlarını ve diğer zorunlu ödemelerini karşılamaya çalışırken bir de artan eğitim masrafları ile yüzleşmek durumunda kalan ebeveynlere, kamu sektörünün önemli isimlerinden olan Ziraat Bankası’ndan müjdeli haber geldi. Ziraat Bankası, 2022 yılının sonuna kadar geçerliliği bulunan eğitim kredisi ürününe ilişkin detayları paylaştı.

ZİRAAT BANKASI EĞİTİM KREDİSİ KAMPANYASI ARALIK 2022

Kamu sektörünün bankacılık kolunda hizmet veren Ziraat Bankası, artan eğitim masrafları sebebi ile çocuklarının giderlerini karşılamak konusunda dara düşen vatandaşlar için yeni bir eğitim kredisi ürünü geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu ürünün üst limitini başvuru sahibinin bankacılık geçmişine bakarak belirleyeceğini ifade eden kamu bankası, başlangıç faizini yüzde 1,79, azami vadeyi ise 36 ay olarak duyurdu. 

ZİRAAT BANKASI EĞİTİM KREDİSİ KAMPANYASI ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

ebeveynler-ve-ogrenciler-dikkat-ziraat-bankasi-gunde-20-tl-odeyene-15-bin-tllik-egitim-dest (2)

Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat Bankaların taşıt kredisi faiz oranı düştü! İşte yeni fırsat

ebeveynler-ve-ogrenciler-dikkat-ziraat-bankasi-gunde-20-tl-odeyene-15-bin-tllik-egitim-dest

Başvuru sahibinin ödeme performansına göre üst limitini belirleyecek olduğu eğitim kredisi kampanyasına ilişkin örnek maliyet tablolarını yayınlayan Ziraat Bankası, ebeveynler ve öğrenciler tarafından yakın takibe alındı. Banka, iki farklı ödeme planına ilişkin örnek tabloları oluşturdu. 
Örnek Hesaplama Tablosu- 1:

  • Kredi tutarı: 15 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 1,79
  • Aylık taksit tutarı: 611,17 TL

Örnek Hesaplama Tablosu- 2:

  • Kredi tutarı: 70 bin TL
  • Vade sayısı: 24 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 1,89
  • Aylık taksit tutarı: 2.753,35 TL