Gündelik hayatın ağırlaşan ekonomik şartları, temel ihtiyaç ürünlerine dahi rahatlık ile erişilememesine sebep oldu. Başta gıda ürünleri olmak üzere gündelik hayat akışı içerisinde satışa sunulan her hizmet başlığına ve hizmet ürününe yüksek oranlarda zamların yansıtılmış olması, tüketicileri sabit maaşları ile geçinemez hale getirdi. Bu durum özellikle çocuk okutan ebeveynlerin en büyük problemlerinden birisi haline dönüştü.

Hem geçinmeye çalışan hem de bir yandan çocuklarının iyi bir eğitim almalarını sağlamak isteyen ebeveynler, zorlu ekonomik şartlar karşısında resmen kapana sıkıştı. Bu durum çocukların psikolojik gelişimlerine dahi olumsuz olarak yansımaya başlarken Türkiye’nin en önemli bankalarından olan Halkbank’tan beklenen eğitim desteği açıklaması geldi. Yükselen ihtiyaç kredisi faizlerine inat eğitimin herkesin hakkı olduğunu belirten ve bu kapsamda da eğitim kredisi ürününün faizlerini düşüren kamu bankası, ilgili ayrıntıları paylaştı.

HALKBANK EĞİTİM KREDİSİ KAMPANYASI KASIM 2022

ebeveynlerin-cocuklari-icin-bekledikleri-egitim-destegi-duyuruldu-halkbank-gunde-69-tl-odey

İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar İmzalar atıldı, taşıt kredisi geri ödemelerine erteleme geldi! İşte detaylar

Tüketicilerin ihtiyaç duydukları her alanda rakiplerine karşı bir adım öne çıkarak elini taşın altına koyan kamu bankası Halkbank, sene başından bu yana gelişen ve gelişmeye de devam eden olumsuz ekonomik şartlara karşı çeşit çeşit destek kampanyaları düzenledi. Bu kapsamda ebeveynlere de seslenen kamu bankası, eğitim kredisi ürününü duyurdu. 

Halkbank, zorlu ekonomik şartlara karşı direnmeye çalışırken bir de çocuk okutmaya çalışan ebeveynler için eğitim kredisi kampanyası düzenlediğini duyurdu. Kampanya kapsamında 100 bin TL’ye kadar nakit desteği sağlayacağını belirten kamu bankası, kredi ürününe uygulanacak olan başlangıç faizini yüzde 1,94 olarak belirledi. Kampanyanın azami vade sayısı ise 36 ay olarak açıklandı.

Yeni eğitim kredisi kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaşan Halkbank, kredi ürününün örnek hesaplama tablosunu da şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 50 bin TL
  • Faiz oranı: Yüzde 1,94
  • Vade sayısı 36 ay
  • Taksit tutarı: 2.098,01 TL

HALKBANK EĞİTİM KREDİSİ KAMPANYASI BAŞVURU DETAYLARI 

Halkbank’ın 100 bin TL üst limitli eğitim kredisi kampanyasından yararlanmak için en yakın Halkbank şubesine müracaat edilmesi gerekmektedir.