Artan maliyetler, yaşanan tedarik problemleri, zamlanan akaryakıt fiyatları ve fiyatları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, gündelik yaşamın akışı içerisinde satışa sunulan ürünlerin ve hizmetlerin yüksek oranlarda zamlanmasına sebep oldu. Bu durum en temel ihtiyaçların dahi karşılanması noktasında büyük bir problemin ortaya çıkmasına yol açarken hem çalışanlar hem de işverenler bütçe kontrolü yapmakta zorlanmaya başladı. 

Mevcut maaşları ile her türlü giderlerini karşılamak ve ek olarak ihtiyaçlarını da gidermek durumunda olan tüketiciler, günden güne büyüyen geçim dertlerine karşı bir destek arayışı içerisine girdiler. Ek olarak artan asgari ücret ve diğer giderler sebebi ile işverenler de her türlü nakit desteğine açık hale gelmeye başladı. Bu noktada devreye giren kamu bankası Halkbank hem çalışanların hem de işverenlerin yararlanabilecekleri ortak bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kredi kampanyasının yalnızca eczacılara ve eczane çalışanlarına yönelik olduğunu belirten Halkbank, başvurulara açık olan kampanyasına ilişkin ayrıntıları paylaştı. 

HALKBANK ECZACI KREDİSİ KAMPANYASI 2022

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

eczacilarin-ve-diger-eczane-personellerin-dikkatine-halkbank-gunde-13-tllik-odemeye-10-bin-

Her türlü gruba yönelik avantajlı kredi ve kart kampanyaları geliştiren kamu bankası Halkbank, bu kez de eczacılara ve diğer eczane çalışanlarına yönelik bir kampanya geliştirdiğini duyurdu. Bu kapsamda 100 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile kredi desteği vereceğini belirten banka, ayrıntıları paylaştı.

Halkbank’ın resmi internet sitesi aracılığı ile duyurulmuş olan yeni eczacı kredisi ürünün başlangıç faiz oranı yüzde 1,71 olarak açıklandı. Banka kampanya kapsamında yararlanılabilecek olan azami vade sayısını ise 36 ay olarak açıkladı. 

HALKBANK ECZACI KREDİSİ KAMPANYASININ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOSU

Halkbank’ın 100 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu eczacı kredisinin örnek hesaplama tabloları yayınlandı.

  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Vade sayısı: 36 ay 
  • Faiz oranı: Yüzde 1,71
  • Kredi tahsis ücreti: 55 TL
  • Aylık taksit tutarı: 401,04 TL