Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

Türkiye’deki binlerce öğrenciyi sevindiren eğitim ve öğretim yardımı fırsatları gündem oldu. Binlerce öğrenciye 10 bin 8 TL’ye varan eğitim yardımı sağlanması bekleniyor. Söz konusu yardım ödemeleri kapsamında belirlenen şartlara göre ilgililerin e – Devlet üzerinden başvurularını iletmeleri gerekecek. 

Uygun görülen bankalar aracılığıyla başvurusu onaylanan kişilerin hesaplarına söz konusu paralar aktarılacak. Başvuru yapmak için eğitim ve öğretimin devam etmesi şartı aranıyor. Eğitim yardımı detayları ise birçok öğrenci tarafından merak ediliyor. 

ÖĞRENCİLERE 10 BİN TL’YE VARAN EĞİTİM DESTEĞİ

egitim-ve-ogretimde-buyuk-destek-10-bin-tlye-varan-yardim-verilecek-e-devletten-basvurular (2)

İlköğretim, ortaöğretim ve üniversite öğrencilerini kapsayan eğitim ve öğretim yardımı kapsamında 5.004 TL’den 10.008 TL arasında değişen miktarda ilgili öğrencilere yardım ödemesi yapılması hedefleniyor. Bu kapsamsa ilköğretim öğrencileri için 5.004 TL, ortaöğretim öğrencileri için 7.506 TL ve yükseköğretim öğrencileri için 10.008 TL yardım ödemesi yapılacak. 

Toplamda 19 bin 451 öğrencinin yararlanacağı yardım ödemeleri kapsamında 139 milyon TL eğitim ve öğretim yardımı sağlanması hedefleniyor. İlgililerin e–Devlet üzerinden başvurularını yaparak destek ödemelerinden yararlanması mümkündür. 

KİMLER EĞİTİM ÖĞRETİM YARDMI ALABİLİR? 

Eğitim ve öğretim yardımı kapsamında ödemlerinin 4/A ve 4/B kapsamında aylık alan hak sahiplerinin ilgili banka hesaplarına yatırılması hedeflenmektedir. Eğitimine devam eden vazife ve harp malullüğü aylığı alanların, ilgili kanunlar kapsamında yer alan unsur nedeniyle aylık ödenen erbaş ve erlerin, aylık bağlanan güvenlik korucusu ve sivillerin, ilgili kapsamda hayatın kaybeden, yararlanan veya engelli hale gelen sivil şehit/gaziler kendilerine ve çocuklarına ödenmektedir. 

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK? 

1 Eylül – 31 Aralık 2022 tarihleri arasında başvuruların YÖK ve MEB sitemlerinden öğrenim gördükleri tespit edilen hak sahipleri tarafından yapılması gerekmektedir. e – Devlet üzerinden söz konusu yardımdan yararlanmak isteyen kişilerin ‘’Eğitim Öğretim Yardımı Talebi’’ ekranı üzerinden kolayca başvurularını yapmaları mümkündür. Destek ödemleri kapsamında belirlenen şartlarını sağlanması ile ödemeler yapılacaktır.