Uzun süredir teknoloji sektöründe hizmet veren ve hem gelişimi hem de ürünlerinin donanımları ve yazılımları ile akıllı cihaz sektörüne resmen yön verdiği düşünülen Apple, eylül ayında piyasaya sürmüş olduğu iPhone 14 serisi ile yine kullanıcılar tarafından yakın takibe alındı. Yeni ürünlerinin tanıtımını yaptıktan sonra satış ekranlarını erişime açan Apple sektörde fark yaratmayı başarırken son günlerde ürünleri ile değil Twitter’ın yeni sahibi Elon Musk ile restleşmesi ile dikkatleri üzerine çekti. 

Nisan ayında Twitter’ı satın alacağını duyuran ancak platformun üst düzey yöneticileri ile yaşadığı anlaşmazlıklar sebebi ile mahkemelik olan Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ı satın aldığını açıkladı. Platformu satın aldığı günden bu yana hem şirket işleyişine hem de platform özelliklerine ilişkin birçok değişiklik yapan Elon Musk, birçok kişi tarafından desteklendi.

Girişimleri ile dikkat çeken Musk, geçtiğimiz günlerde Apple ile büyük bir gerginlik yaşadı. Apple’ın App Store’dan indirilen her uygulamaya yüzde 30’luk gizli bir vergi ödemesi yerleştirdiğini ileri süren Musk büyük yankı uyandırırken Apple Musk’ı Twitter’ı App Store’dan silmek ile tehdit etti. 

Apple’ın Elon Musk ile yaşadığı gerginlik teknoloji gündemine ve iş camiasına bomba gibi düşerken teknoloji firmasının iPhone kullanıcılarına gönderdiği son güncelleme şaşkınlık yarattı. Oldukça düşük bir kapasiteye sahip olan güncellemenin amacı merak edildi. 

3 MB’LIK GÜNCELLEME!

elon-musk-ile-restlesen-apple-yonetiminden-iphone-kullanicilarini-sasirtan-guncelleme-yalni

ShiftDelete tarafından yapılan habere göre Apple’ın 16.2 Beta sürümünü kullanan iPhone kullanıcıları için yeni bir güncelleme geliştirdiği ve söz konusu güncellemenin boyutunun 3.2 MB olduğu öğrenildi. Oldukça düşük bir boyuta sahip olan bu güncelleme için cihazların ayarlar kısmına gidilmesinin yeterli olduğunu belirten ShiftDelete, yükleme işlemenin birkaç dakikayı geçmediğini ifade etti. 

GÜNCELLEMENİN NEDENİ BELLİ OLDU!

Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet Kripto Cüzdan Nedir? KuCoin Wallet

Düşük boyutlu güncellemenin sürümde bulunan bir hatanın düzeltilmesi amacı ile gönderildiği, ek bir işleve sahip olmadığı öğrenildi.