Amerika’nın ve dünyanın elektrikli otomobil sektörünün devi olarak gösterilen Tesla şirketinin sahibi iş insanı Elon Musk, son dönemlerde gündemden düşmemeye devam ediyor. Yalnızca yatırımları ile değil özel hayatı ile de sık sık magazin sayfalarına konu olan ve bu yönü ile de birçok iş insanından ayrılan Elon Musk, son olarak Twitter yatırımı ile adından söz ettirmeyi başardı. 

 Geçtiğimiz senenin nisan ayında Twitter’ı satın almak üzere harekete geçtiğini ve bu girişimi için de şirkete 44 milyar dolarlık teklif sunduğunu belirten Elon Musk, sonrasında şirketin üst düzey yetkilileri ile yaşadığı sorunlar ile gündeme geldi. Yaşanılan sorunlar sebebi ile Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiği düşünülen Musk, sene sonuna doğru sürpriz bir açıklama yaparak sosyal medya platformunu tam da 44 milyar dolarlık teklifi karşılığında satın aldığını duyurdu. 

Twitter’ı satın alması ile birlikte sosyal medya platformu üzerinden ve şirket bünyesinde çeşitli değişikliklere imza atan Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda resmi hesabı üzerinden bir anket düzenlemiş ve sosyal medya kullanıcılarına Twitter’ın üst düzey yöneticiliğinden ayrılıp ayrılmaması gerektiğini sormuştu. Musk’ın bu anketi niçin düzenlediği merak konusu olurken iş insanının servetinde büyük bir erime yaşandığı ortaya çıktı. Anket sorusunun bu durum ile ilişkisinin olup olmadığı bilinmezken Guinness Dünya Rekorları resmi internet sitesi üzerinden Musk’a ilişkin çarpıcı bir paylaşımda bulundu. 

GUINNESS’TEN ELON MUSK PAYLAŞIMI!

elon-muskin-eriyen-serveti-guinnesse-girdi (2)

2022 yılında büyük kayıplar yaşadığı bilinen iş insanı Elon Musk, Guinness Dünya Rekorları’nın da dikkatini çekti. Kurumun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılmış olan bir habere göre Musk’ın Kasım 2021- Aralık 2022 dönemleri arasında yaklaşık olarak 165 milyar dolarlık bir kayıp yaşadığı ifadesi yer aldı. Forbes dergisinden alınan veriler ile bu paylaşımın yapılmış olduğunu belirten Guinness, başka kaynaklara bakıldığında kaybın daha büyük olduğu sonucuna ulaşıldığına dikkat çekti.

Yılbaşı otel rezervasyonları doldu taştı! Sanatçılar hangi illerde sahne alacak? Tarkan'ın sahne ücreti şoke etti! Yılbaşı otel rezervasyonları doldu taştı! Sanatçılar hangi illerde sahne alacak? Tarkan'ın sahne ücreti şoke etti!

TARİHE GEÇTİ!

Forbes dergisinden alınan veriler ile düzenlemiş olduğu haberde Musk’ın yaklaşık 1 yıl