A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın A101 indirimleri başlattı! Listeye bakmadan çıkmayın

Elektrikli otomobil şirketi Tesla ile sektörde büyük bir yankı uyandırmaya devam eden ve aynı zamanda da SpaceX’in kurucusu olan milyarder Elon Musk, son günlerde Twitter girişimi ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Nisan ayı itibari ile başlayan Twitter’ı satın alma sürecinde 44 milyar dolarlık teklifi ile şirket yöneticilerinin dikkatini çeken ve sonrasında da Twitter çalışanları ile online olarak görüşerek firmada yapacak olduğu değişiklikleri aktaran Musk, geçtiğimiz günlerde Twitter’ı resmen satın aldığını duyurdu. 

İlk etapta kurucular ile yaşadığı anlaşmazlıklardan ötürü Twitter’ı satın almaktan vazgeçtiği iddia edilen Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda satın alma işleminin 44 milyar dolar karşısında gerçekleştiğini açıkladı. Şirketi satın alması ile birlikte köklü bir değişikliğe giden ve binlerce çalışanı işten çıkaran Elon Musk, öğle yemeklerini kaldırdı ve proje teslim tarihlerini kısıtladı. Musk’ın bu kararları binlerce Twitter çalışanının şirket binasında sabahlamasına sebep olurken işten çıkarılan bir çalışanın Musk’a dava açtığı öğrenildi. 

Sıkı işletim politikalarını sürdürmeye devam eden ve geçtiğimiz günlerde de kalan Twitter çalışanlarına göndermiş olduğu toplu e- posta da çalışma şartlarının daha da zorlayıcı olacağına dikkat çeken Musk, kendisine açılan dava ile gündemde bomba etkisi yarattı. 

ÜCRETİNİ ALMADI!

elon-muskin-isten-cikardigi-calisanlar-ayagina-dolandi-odemesini-almayan-twitter-calisani-

Senelerdir Twitter’da çalışan bir personel, Elon Musk’ın toplu işten çıkarma kararından nasibini aldı ve ay başında işten ayrıldı. Bu durum karşısında harekete geçen eski Twitter çalışanı, toplu çıkarım kapsamında ücretlerin ödenmediğini belirterek Musk’a karşı dava açtı. 

ŞİKAYET DİLEKÇESİ ORTAYA ÇIKTI!

Francisco Rodriguez isimli çalışanın avukatı tarafından hazırlanmış olan şikayet dilekçesinde, şu ifadeler yer aldı: “12 Kasım 2022 tarihinde 14 Kasım 2022’den itibaren geçerli olmak üzere işten çıkarılmış olduğunu belirten bir mail aldı. Ne Magnit ne de Twitter California İş Kanunu’nun gerektirdiği biçimde bu çalışanlara son istihdam günleri kapsamında tam maaş, yan haklar ve gider geri ödemesi sağlamadı. Bu çalışanlar, bugüne kadar hak ettikleri bu ödemelerin tamamını halen alamadılar.”