Hem ülkemizde hem de diğer dünya ülkelerinde sıklık ile kullanılan ve abone sayısı günden güne artmaya devam eden Twitter uygulaması, son dönemlerde gündemden düşmemeye başladı. Uzun bir süre önce Twitter yönetimi ile pazarlığa oturan ve 44 milyar dolarlık teklifi ile gündeme bomba gibi düşen Elon Musk, sonrasında bu teklifinden ve girişiminden vazgeçerek herkesi şaşkına çevirdi. 

Yaz başında Twitter’ı satın alma girişimleri ile sık sık gündemde kalan SpaceX ve Tesla şirketlerinin kurucusu Elon Musk, Twitter yönetimine 44 milyar dolar teklif etmiş ve resmiyette bir anlaşmaya varılmamış olmasına rağmen Twitter çalışanları ile online olarak bir araya gelmişti. Online görüşmelerde Twitter ile ilgili planlarını anlatan ve bu açıklamaları ile de uygulamayı satın alması kesin olarak değerlendirilen Musk, bir süre sonra Twitter’ın CEO’su ile anlaşmaya varamamış olduğu ileri sürülerek bu girişiminden vazgeçti.

Elon Musk’ın Twitter’ı satın alma sürecinin sonlanıp sonlanmadığı merak ile takip edilirken ekim ayının sonunda yeni bir gelişme yaşandı ve Musk’ın Twitter’ı resmen satın aldığı, anlaşmaların imzalandığı bildirildi. Musk’ın Twitter’ı satın aldığının duyurulmasının ardından ise platformun kullanıcısı sayısı giderek yükselmeye başladı. 

Dünyanın en zengin insanı olarak gösterilen Elon Musk, Twitter’ı satın alması ile birlikte “Blue hesap” adı altında yeni bir güncelleme getirdi. Bu özellik ile birlikte paralı abonelik dönemini başlayan Musk, geçtiğimiz günlerde resmen hüsrana uğradı. Ücretli aboneliğin tahmin edilemeyen sonuçları, Musk’ı resmen dibe çekti. 

SAHTE HESAPLAR KOL GEZDİ!

elon-muskin-ucretli-uyelik-girisiminde-buyuk-husran-sahte-twitter-hesaplari-firmalara-deger (2)

Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor! Teknoloji devi Apple, yılların iş birliğini bozmaya hazırlanıyor!

8 dolar karşılığında Blue hesap açılmasına izin veren ve bu hesapların kurumlar, önemli kişiler, büyük şirketler vb. için kullanılacaklarını belirten Elon Musk, geçtiğimiz günlerde uygulamanın resmen yürürlüğe girdiğini duyurdu. Ancak işler bir anda karıştı ve 8 dolar karşılığında şirketler adına açılan sahte hesaplar piyasada şok etkisi yarattı. Özellikle ecza ve ilaç firması için açılan sahte hesap, şirketin hisse senetlerinde ciddi değer kayıplarının yaşanmasına sebep oldu. 

ASKIYA ALINDI!

Birçok sahte hesabın gerçek hayatta karışıklığa yol açması sebebi ile Elon Musk ücretli abonelik uygulamasını bir süreliğine askıya aldı.