Günümüzün gelişen teknolojisi, gündelik hayatı da dijital platformlara taşımaya başladı. Özellikle akıllı telefonların kullanılması ile birlikte firmaların harekete geçmesi ve çeşitli sosyal medya platformlarının geliştirilmesi, “sosyal medya kullanıcısı” gibi bir tabirin de ortaya çıkmasına sebep oldu. Önceleri yalnızca haberleşmek için kullanılan telefonlar, günümüzün gelişen teknolojisinin getirileri ile birlikte bir sosyalleşme aracı olarak değerlendirilmeye başlandı. 

Akıllı telefon kullanımının artması ile birlikte geliştirilen sosyal medya uygulamaları, dünyanın bir ucundan bir ucuna iletişimin sağlanmasını, bir ülkeye ait olan trendin diğer ülkelerin vatandaşları tarafından da yakalanmasını ve daha pek çok gelişmeyi beraberinde getirdi. Bugün abonelik için yaş sınırları olmasına rağmen her yaştan ve her cinsiyetten milyarlarca aboneyi bünyelerine barındıran sosyal medya platformları, kendi pazarlarını da oluşturarak firmalar arasında kıyasıya bir rekabetin yaşanmasına sebep oldu. 

Son dönemlerde adından en çok bahsedilen sosyal medya platformlarından olan Twitter, milyarder Elon Musk’ın 44 milyar dolarlık teklifi ile iş insanın bünyesine dahil oldu. Twitter’ı satın aldıktan sonra köklü bir değişikliğe gitme kararı alan ve ilk olarak da mavi tık uygulaması için 8 dolarlık bir abonelik ücreti getiren Musk, bu kararının kötüye kullanılmasından ötürü abonelik ücreti uygulamasının askıya kaldırılmasına işaret etti. 

Elon Musk’ın hüsran ile sonuçlanan ücretli Twitter aboneliği girişiminden sonra dünya genelinde toplamda 3 milyar abonesi olduğu düşünülen WhatsApp için de yeni bir hamle geldi. Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg’in, çalışanlarına bu konuya ilişkin bir mail attığı öğrenildi. 

ÇALIŞANLARINA MAIL ATTI!

elon-musktan-sonra-mark-zuckerberg-de-harekete-gecti-whatsapp-kullanicilarina-ucret-duyurus (2)

Metaverse için yatırım yapan ancak herhangi bir sonuç elde edemeyen Zuckerberg’in Messenger ve WhatsApp çalışanlarına bir mail attığı öğrenildi. Mailde iki platformdan daha fazla gelir elde edilebilmesi için çalışanlarına yol gösterdiği ileri sürülen Zuckerberg’in, bu amaç için WhatsApp’ı ücretli olarak kullanıma sunmaya hazırlandığı iddia edildi.

WHATSAPP ÜCRETİ NE KADAR OLACAK?

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Henüz WhatsApp’ın üyelik ücreti için net bir açıklama yapılmış olsa da Meta şirketine yakın olan kaynaklar, abonelik ücretinin 1 dolar civarında olacağını ileri sürdü.