Geçtiğimiz yılın son çeyreğinde ekonomi piyasalarında sergilenen yükselen grafiklerden ötürü hızla değişen hizmet ve hizmet ürünü fiyatları, her kesimden vatandaşın bütçesini direkt olarak etkiledi. Özellikle sabit maaşlı emekli vatandaşlar için zorlu bir sürecin başlangıcını haber veren bu duruma karşı sene başında yapılan emekli maaşı zammı ile toparlanılacağı düşünülse de yükselmeye devam eden enflasyon zam oranını kısa süre içerisinde eritti. 

Hükümetin enflasyon üstü maaş artışı kararına rağmen geçim dertleri devam eden emekli vatandaşlar, son olarak temmuz ayının başında maaş zammı aldı. Yine de enflasyona karşı direnecek düzeyde olmayan maaşları ile geçinmekte güçlük çekmeye devam eden emeklilere, Yapı Kredi Bankası’ndan müjdeli haber geldi. Maaş hesabını taşıyanlara 10 bin TL’ye kadar promosyon ödemesi hizmeti sunan banka, bu kez de emekli müşterileri için özel olarak bir kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyurdu. 

YAPI KREDİ BANKASI’NDAN EMEKLİLERE ÖZEL İHTİYAÇ KREDİSİ KAMPANYASI!

emekli-maasi-alanlar-dikkat-200-bin-tllik-krediniz-yapi-kredi-bankasinda-hazir-faiz-dusuk-v-1

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında emekli promosyonu kampanyası düzenleyen Yapı Kredi Bankası, kasım ayının başında söz konusu kampanyasını güncellediğini ve maaş hesabını taşıyan emeklilere 10 bin TL’ye kadar maaş harici ödeme yapacağını belirtti. Bu açıklaması ile emekli vatandaşların dikkatlerini çekmeyi başaran banka, bu kez de yalnızca emekli vatandaşlar için özel olarak bir kredi kampanyası geliştirdiğini duyurdu.

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

Maaş hesabını banka bünyesine taşıyan emekliler için avantajlı bir kredi kampanyası geliştirdiğini belirten Yapı Kredi Bankası, kredinin üst limitini 200 bin TL azami vade sayısını ise 36 ay olarak belirledi. 

YAPI KREDİ BANKASI EMEKLİ İHTİYAÇ KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Emekli müşterileri için 200 bin TL üst limitli yeni bir kredi kampanyası geliştirmiş olduğunu duyuran Yapı Kredi Bankası, ilgili kampanyasının örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 25 bin TL
  • Vade sayısı: 12 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 2,03
  • Taksit tutarı: 2.442,72 TL