Sene başında güncellenene Sosyal Güvenlik Kurumu maaş ödemeleri protokolü kapsamında yenilenen emekli promosyonu kampanyaları, sabit gelir ile geçim derdine düşen emekli vatandaşların yoğun talepleri ile karşılaştı. Giderek artan enflasyon oranı karşısında bankaların ek ödeme kampanyalarının yeterli olmadığını savunan emekli vatandaşlar için hemen hemen her ay ellerini taşın altına koyan bankalar, ekim ayının başında da ilgili kampanyalarını güncellediklerini bildirdi. 

2022 emekli müşteri sayısı hedeflerine ulaşmış olan bankaların büyük bir çoğunluğu ekim ayı promosyon kampanyalarında artışa gitmektense mevcut tutarları aşağı çektiler. Henüz müşteri sayısı hedeflerine ulaşmayı başaramamış olan bankaların ise emekli promosyonlarında artışa gittikleri görüldü. 

Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar Ev Hanımlarına müjde 7500 TL emekli maaşı alacaklar

Ekim ayına girilmesi ile birlikte emekli promosyonu kampanyalarını güncelleyen ve henüz bir bankadan ek ödeme hizmeti almamış olan emekli vatandaşlara seslenen iki banka, Yapı Kredi Bankası ve ING Bank olarak öne çıktı. Özel bankalar, ekim ayı boyunca geçerliliklerini koruyacak olan yeni ek ödeme kampanyalarına ilişkin ayrıntıları vatandaşlar ile paylaştı. 

YAPI KREDİ BANKASI GÜNCEL EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI

emekli-promosyonlari-icin-son-15-gun-maas-hesabini-tasiyana-8-bin-tllik-ek-odeme-yapilacak (2)

Yapı Kredi Bankası maaş hesabını 3 yıllığına kendi bünyesine taşıyan yeni müşterilerine ödeyecek olduğu promosyon tutarlarını şu şekilde güncelledi:

  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 1.499 TL ve altı tutarlarda emekli maaşı alanlara: 4.600 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 1.500- 2.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 5.750 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 2.500 TL ve üzeri tutarlarda emekli maaşı alanlara: 7.000 TL

Yapı Kredi Bankası maaş hesabını taşıdıktan sonra iki adet otomatik fatura ödeme talimatı verenlere 200 TL, hesaplarından 500 TL’lik harcama yapanlara 200 TL ve yakınlarına referans olunması durumunda kişi başına 250 TL, toplamda ise 500 TL daha ek ödeme yapacağını bildirdi. 

ING BANK GÜNCEL EMEKLİ PROMOSYONU KAMPANYASI 

ING Bank, ekim ayının sonuna kadar maaş hesabını taşıyan ve söz konusu maaşın en az 3 yıl boyunca bankada kalacağını taahhüt eden yeni müşterilerine ödeyecek olduğu promosyon tutarlarını şu şekilde güncelledi:

  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 1.499 TL ve altı tutarlarda emekli maaşı alanlara: 4.650 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 1.500- 2.499 TL aralığında emekli maaşı alanlara: 5.800 TL
  • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan 2.500 TL ve üzeri tutarlarda emekli maaşı alanlara: 7.000 TL

ING Bank maaş hesabını taşıdıktan sonra yakınına referans olan müşterilerine 250 TL, toplamda ise bin 250 TL daha ek ödeme yapacağını bildirdi.