Ekonomi piyasalarının yukarı yönlü hareketleri ve piyasaları direkt olarak etkileyen diğer alanlarda yaşanan olumsuz gelişmeler, yeni dönemde enflasyonun gün be gün artmasına sebep oldu. Sabit maaşlı vatandaşların her yeni günde yeni bir zam ile karşılaşmalarına sebep olan hızlı enflasyon artışı, bankaları da hizmetleri kapsamında harekete geçirdi. Promosyon kampanyaları kapsamında bünyelerine dahil olan yeni müşterileri için tutarları nerede ise her ay güncelleyen özel bankalar, ekim ayının başında da yeni ödeme tutarlarını duyurdu. 

Sosyal Güvenlik Kurumu ile imzalanan maaş ödemeleri protokolü kapsamında kendi işletim politikaları çerçevesinde emekli maaşı promosyonu kampanyaları geliştiren bankalar, ekim ayı itibari ile güncel tutarlarını duyurdu. Bankadan bankaya göre değişmek ile birlikte 10 bin TL’ye kadar ulaşan emekli promosyon ödemeleri, ilgili grupta bulunan ve nakde sıkışıklığı sebebi ile bütçesine karşılıksız destek arayışı içerisinde olan emekli vatandaşlar tarafından yakın takibe alındı. 

31 Ekim tarihinde sonlanacak olan emekli promosyonu kampanyaları gündemden düşmezken uzman isim milyonlarca emekli vatandaşı yakından ilgilendiren önemli bir detaya dikkat çekti. Promosyon sözleşmelerinin ayrıntılı bir şekilde incelenmesi gerektiğine işaret eden uzman, emekli vatandaşları bekleyen tehlikeyi açıkladı. 

PROMOSYON ÖDEMELERİ 10 BİN TL’YE ULAŞTI!

emekli-promosyonu-sozlesmelerinde-dikkat-ceken-detay-avukat-uyardi-10-bin-tlye-kadar-iade-i (2)

Sene başından bu yana durmadan artan enflasyon, hali hazırda zamlı fiyatlardan satışa sunulan hizmetlerin ve hizmet ürünlerinin daha da fahiş rakamlara ulaşmalarına sebep oldu. Özellikle tek maaşlı emekli vatandaşların bütçelerinin sıfırlanmasına yol açan bu durum, özel bankaları harekete geçirdi.

Artan enflasyon çerçevesinde emekli vatandaşlara daha çok destek vermek isteyen özel bankalar, ekim ayına girilmesi ile birlikte promosyon kampanyalarını güncelledi. Bankalardan gelen açıklamalara göre promosyon ödemelerinin 10 bin TL’ye kadar yükseldiği bilgisi kaydedildi. 

SÖZLEŞMELERE DİKKAT!

LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı LGS'de 562 öğrenci tüm soruları doğru yanıtladı

Bankalar ile imzaladıkları promosyon sözleşmeleri konusunda emekli vatandaşları uyaran Avukat Özge Çelik, kişinin sözleşme bitiş tarihinden önce vefat etmesi durumunda mirasçılarının promosyon tutarını geri ödemek durumunda kalabileceklerini belirtti. Bu kapsamda vatandaşların promosyon sözleşmelerini dikkatli okumaları gerektiğini ifade eden Çelik, mevcut sözleşmede yer almıyor ise vatandaşların “vefat halinde mirasçılarımdan promosyon iadesi talep edilmeyecektir” maddesinin eklenmesini talep etmeleri gerektiğini bildirdi.