Döviz kurlarında yaşanan ani ataklar sebebi ile uzun süredir değer kaybı yaşayan Türk Lirası, vatandaşların alım güçlerinin düşmesine yol açtı. Bu durum her kesimden vatandaşın bütçesi üzerinde deprem etkisi yaratırken özellikle kısıtlı bir bütçeye sahip olan emekli vatandaşların geçinememesine sebebiyet verdi. 

Ocak ve temmuz aylarında aldıkları maaş zamları yüksek enflasyon karşısında hızla eriyen emekli vatandaşlar, sabit giderlerini karşılamak ve temel gereksinimlerine erişebilmek amacı ile sıklık ile bankaların kendileri için geliştirmiş oldukları kredi ürünlerine yönelmeye başladı. Ancak gelirleri sabit olduğu için borçlarını ödemek konusunda pek de başarılı olamayan emekliler, büyük bir borç batağının içerisine doğru sürüklendi. Bu noktada devreye giren Denizbank, emeklilerin borç yüklerini hafifletmek adına yeni bir kredi ürünü düzenlediğini duyurdu. 

Denizbank, farklı bankalara borçları bulunan emekli vatandaşlar için yeni bir borç kapatma kredisi geliştirdiğini duyurdu. Söz konusu kredi ürününün ay sonuna kadar başvurulara açık kalacağını ifade eden özel banka, ilgililer için yeni ürünün detaylarını paylaştı. 

DENİZBANK EMEKLİ BORÇ KAPATMA KREDİSİ ARALIK 2022

Farklı bankalara borçları bulunan ve geçim derdi içerisinde oldukları için borçlarını kapatmakta güçlük çeken emekli vatandaşlara, Denizbank’tan müjdeli haber geldi. Banka, yüzde 1,48’den başlayan faiz karşılığında emekli vatandaşlara borç kapatma hizmeti sunacağını ifade etti. 

Denizbank emekliler için özel olarak geliştirmiş olduğu borç kapatma ürününün üst limitini 100 bin TL olarak belirledi. Kredi ödemeleri için faydalanılabilecek olan azami vade sayısı ise 36 ay olarak açıklandı. 

DENİZBANK EMEKLİ BORÇ KAPATMA KREDİSİ ÖRNEK HESAPLAMA TABLOLARI

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

emekliler-dikkat-denizbank-gunde-31-tllik-odeme-karsiliginda-borclarinizi-ustlenecek

Denizbank 100 bin TL’lik üst limit ile duyurmuş olduğu emekli borç kapatma kredisine ilişkin örnek hesaplama tablosunu şu şekilde oluşturdu:

  • Kredi tutarı: 10 bin TL
  • Vade sayısı: 12 ay
  • Faiz oranı: Yüzde 1,48 
  • Aylık taksit tutarı: 936,55 TL