Türkiye’de giderek artan hayat pahalılığı karşısında nakit para ihtiyacı duyan vatandaşlar, bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarını takip ediyor. Özellikle milyonlarca emekli, aldıkları maaşla geçinme derdine düşerken bir yandan da acil nakit ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor. Bu süreçte pek çok kamu ve özel banka ile yarışacak faiz oranlarıyla dikkatleri üzerine çeken PTT emekli kredisinde ilgi görüyor. PTT ve anlaşmalı bankalardan düşük faizle nakit desteği almak isteyenlere müjdeli haber geldi. PTT emekli kredisine başvuru nasıl yapılır?

PTT Emekli Kredisi Güncel Faiz Oranı 

emeklinin-yuzunu-guldurecek-nakit-destegi-ptt-emekli-kredisinde

Türkiye’de emeklileri giderek darboğaza sokan ekonomik koşullar, vatandaşların kredi kampanyalarına olan ilgisini arttırıyor. Acil nakit ihtiyacını düşük faiz oranları ve uygun maliyetlerle kapatmak isteyenlere PTT emekli kredisi sunuluyor. PTT’nin anlaşmalı olduğu kamu ve özel bankalardan kullanılabilecek bu kredi vatandaşların dikkatinden kaçmıyor. Kurumun resmi web sitesinden alınan güncel bilgilere göre Aktif Bank ve PTT ortaklığında emekli kredisinde yüzde 2.69 faiz oranıyla nakit veriliyor. Öte yandan Vakıfbank maaşını PTT’den alan emekliler için 50 bin TL limitli kredilerde ise yüzde 1.91’den başlayan faiz oranları sunuluyor. 

PTT Emekli Kredisi Limiti Nasıl Belirlenir?

Emekli vatandaşlar en yüksek limitlerle kredi çekmek istediklerinde bankaların kredi kullanma koşullarına önem veriyor. Bu bakımdan PTT’den emekli kredisi alabilmek için emekli maaş tutarının 10-15 katına kadar limit açılabiliyor. Emeklinin aylık maaşının en fazla yarısı ödenebilir aylık taksit tutar kadar belirleniyor. Bu yüzden her emekli, farklı miktarda maaş aldığı için PTT emekli kredisinden de kendine uygun limitlerde nakit desteği alabiliyor. 

Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de Asgari ücret ara zam kararı Resmi Gazete'de

PTT Emekli Kredisi Nasıl Alınır?

Emekli maaşını PTT üzerinden alan vatandaşlar direkt PTT şubelerine başvuruda bulunarak kredi kampanyalarına dahil olabiliyor. Aynı zamanda PTT ile anlaşmalı Burgan Bank, Aktif Bank, Odeabank gibi bankalardan da emekli kredisi çekilebiliyor. Bunun için emekli vatandaşlar kimlik numaraları ile bankanın sabit veya dijital şubelerini kullanabiliyor.