Aralarında TC. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank gibi kamu bankalarının da bulunduğu pek çok banka ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla dikkat çekiyor. Ekim ayında düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredisi çekmek isteyen emeklilere müjdeli haber geldi. Kamu ve özel sektör bankaları emekli vatandaşların TC kimlik numarası üzerinden yapılan başvuruları değerlendiriyor. Uygun gördüğü emekliye anında nakit desteği sunan bankalar 5 bin TL’den 60 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredilerinde düşük faizlerle kolay ödeme imkanı sağlıyor. 

Bankaların Güncel Kredi Faiz Oranları 

Emekli vatandaşlar bankalardan 60 bin TL’ye kadar ihtiyaç kredisi çekme fırsatından hemen yararlanabiliyor. 11 haneli TC kimlik numarasını yazan vatandaşlar, başvuru yaptıktan sonra nakit para hesaplarına yatıyor. Özel ve kamu bankalarının başlattığı bu kampanyada düşük faizlerle ihtiyaç kredisi veriliyor. Bankaların güncel kredi faiz oranlarını merak edenler çok şaşıracakları cazip kampanyalarla karşılaşıyor. Önde gelen özel bankalardan Akbank, ihtiyaç kredisinde yüzde 2.12, taşıt kredisinde yüzde 2.05 ve konut kredisinde yüzde 2.08 faiz uyguluyor.

En Düşük Faiz Uygulayan Bankalar

4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak 4A 4B 4C BAĞKUR Memur SSK EYT emeklilerine müjde! 31 Ağustos tarihine kadar 10.000 TL ek ödeme hesaba yatacak

emekliye-60-bin-tlye-kadar-nakit-destegi-tc-kimlik-numarasiyla-basvuru-yapiliyor (2)

Özel bankaların kredi faiz yarışı tüm hızıyla devam ederken emekliler ihtiyaçlarını bu kredilerle karşılama fırsatını değerlendiriyor. HSBC ihtiyaç kredisinde yüzde 2.57, taşıt ve konut kredilerinde ise yüzde 3.79 faiz uyguluyor. Türkiye’nin milyonlarca müşterisi bulunan bankalarından QNB Finansbank ihtiyaç kredisinde yüzde 2.24, taşıt kredisinde yüzde 2.84 ve konut kredisinde yüzde 2.71 faizlerle emeklilerin yüzünü güldürüyor.

Özel Bankaların Kredi Faiz Oranları 

Denizbank ihtiyaç kredisi kampanyasında dikkat çekici indirim yaparak yüzde 1.79’dan nakit para veriyor. Taşıt kredisinde yüzde 2.72 faiz uygulayan bankadan ev kredisi almak için yüzde 2.99 faizli kredi fırsatı devam ediyor. ING emekli müşterilerine yüzde 2.49 faiz oranıyla emekli kredisi verirken taşıt kredilerinde yüzde 2.19 ve konut kredisi kampanyasında ise yüzde 2.55 faiz oranıyla dikkat çekiyor.