Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yayınlanan sözleşmeli ve daimi personel alımı ilanlarını yakından takip etmeye başlayan vatandaşlar, 2023 yılında devlet himayesi altında istihdam edilmenin yollarını araştırmaya başladı. Bu kapsamda aralık ayının ilk haftası itibari ile birçok kurum tarafından personel alımı ilanları yayınlanarak adayların istihdam şansları artırılırken son ilan da İskenderun Teknik Üniversitesi’nden geldi.

2015 yılında Hatay ilinin İskenderun ilçesinde kurulmuş olan İskenderun Teknik Üniversitesi, 2022 yılında kadrosunda oluşmuş olan eksiklikleri tespit ettiğini ve buna bağlı olarak da yeni bir personel alımı ilanı düzenlediğini bildirdi. İlan kapsamında tek kadroda, farklı özelliklerde olan personellerin istihdam edileceklerini belirten kamu üniversitesi, ayrıntıları paylaştı. 

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI ARALIK 2022

Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir? Avrupa Vatandaşlığının Yolunu Açan Portekiz Golden Visa Nedir?

en-az-lise-mezunu-olanlar-dikkat-iskenderun-teknik-universitesi-sozlesmeli-personeller-alac (2)

Dün yayınlanmış olan Resmi Gazete aracılığı ile 2022 Aralık ayı personel alımı ilanını duyurmuş olan İskenderun Teknik Üniversitesi, kurum bünyesine koruma ve güvenlik görevlilerinin dahil edileceğini ifade etti. Toplamda 18 koruma ve güvenlik görevlisinin sözleşmeli olarak istihdam edileceğini belirten İskenderun Teknik Üniversitesi, detayları şu şekilde sıraladı:

  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi- Ortaöğretim mezunu- Erkek: 2 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi- Ortaöğretim mezunu- Kadın: 2 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi- Önlisans mezunu- Erkek: 10 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi- Önlisans mezunu- Kadın: 2 kişi
  • Koruma ve Güvenlik Görevlisi- Lisans mezunu- Erkek: 2 kişi

İSKENDERUN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI İLANI BAŞVURU DETAYLARI

Üniversitede koruma ve güvenlik görevlisi olarak görev yapmak isteyen adayların, 20 Aralık tarihine kadar Personel Daire Başkanlığı’na şahsen başvuru yapmaları gerektiğini belirten İskenderun Teknik Üniversitesi, genel başvuru şartlarını şu şekilde sıraladı:

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 657 satılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilmiş olan memuriyet şartlarını sağlıyor olmak
  • Güvenlik ve arşiv soruşturması olumlu sonuçlanmak
  • 2022 yılında düzenlenmiş olan KPSS’nin ilgili puan türünden geçerli bir puan almış olmak