Gündelik hayata yansıyan yüksek oranlı zamlar birçok kişinin hobilerinden dahi uzaklaşmasına sebep oldu. Ekonomik göstergelerin olumsuz seyretmesi sebebi ile rahatlık ile gezemeyen, alışveriş yapamayan hatta bir kitap satın almak noktasında dahi zorlanan vatandaşlar, yeni dönemin zorlu şartlarından bir nebze olsun uzaklaşabilmek adına bütçelerini sarsmayacak yeni hobiler edinmeye çalışıyorlar. 

Uzun senelerdir her yaştan ve her cinsiyetten vatandaş tarafından tercih edilen ve bir numaralı hobiler arasında gösterilen oyun sektörü, son dönemlerde artan fiyatlardan etkilendi. Birçok oyun tutkunu artan fiyatlardan şikayet ederken oyun sektörüne dahil olmak isteyen yeni kullanıcılar da bu isteklerinden vazgeçmek durumunda kalıyorlar.

Oyunların fiyatlarında gözlenen yüksek oranlı artışlardan ötürü yeni bir politika geliştiren ve böylelikle de hem mevcut kullanıcılarını memnun eden hem de potansiyel müşterilerinin dikkatlerini çeken Epic Games, her ay kullanıcılarına ücretsiz olarak oyunlar dağıtıyor. Belirli bir süre boyunca ilgili oyunların ücretsiz olarak indirilmesine izin veren Epic Games, kimi zaman piyasa bedeli oldukça yüksek olan oyunları da ücretsiz olarak hizmete açarak herkesi şaşırtıyor. 

Bir süredir her ay farklı oyun kategorilerinde yer alan oyunları hediye eden Epic Games, kasım ayında da bu geleneği bozmayarak ücretsiz oyun hediyelerini duyurdu. Epic Games’in duyurduğu ücretsiz oyunlar, oyun tutkunları tarafından büyük ilgi gördü. 

EPIC GAMES KASIM AYI OYUN HEDİYELERİNİ DUYURDU!

epic-games-gelenegi-bozmadi-86-tl-degerinde-ki-iki-oyun-17-kasim-tarihine-kadar-ucretsiz

Birçok oyun tutkunu tarafından yakın takip edilen Epic Games, Epic Games Store üzerinden ücretsiz olarak hediye ettiği oyunları ile rakiplerine karşı bir adım öne çıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda kasım ayı için de yeni bir duyuru yayınlayan firma, toplamda 86 TL değerinde olan 2 oyununa ücretsiz olarak erişim sağlanabileceğini bildirdi. 

Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok Arabası olanlar buraya! ŞOK aktüel ürünlerinde arabanız için yok yok

Resmi kaynakları üzerinden yayınlamış olduğu duyuruda kasım ayında kullanıcı kütüphanelerine ücretsiz olarak eklenebilecek olan oyunların isimlerine yer veren Epic Games, ilgili oyunları ve normal şartlarda oyunlara karşı talep edilen fiyatları şu şekilde sıraladı:

  • Alba- A Wildlife Adventure: 27 TL
  • Shadow Tactics: 59 TL

ÜCRETSİZ OYUNLAR NE ZAMANA KADAR İNDİRİLEBİLİR?

Epic Games tarafından yapılmış olan resmi duyuruya göre kasım ayı ücretsiz oyun hediyelerine, 17 Kasım 2022 saat 18:00’e kadar erişim sağlanabilecek.