Rize'de akıl almaz bir olay yaşandı. Bir adam karısını feci bir şekilde dövdü. Koca şiddetine uğrayan talihsiz kadın bu şiddet neticesinde ne yazık ki yaşamını yitirdi. Cani adamın yargılandığı dava tek duruşmada sonuçlandı. Hakim karısını döverek öldüren o caniyi ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırdı.

Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı Beş kişinin hayatını kaybettiği Titan denizaltıyla yolculuktan son anda vazgeçenler anlattı

Hemen her gün gündeme gelen kadına yönelik şiddetin en ağır örneklerinden biri ne yazık ki Rize de yaşandı. Ramazan D. isimli bir şahıs, karısını feci şekilde dövdü. Talihsiz kadın eşinden gördüğü şiddet neticesinde canından oldu. Olayın ardından polis tarafından yakalanan Ramazan D.'nin yargılanması esnasında ortaya çıkan detayları duyanlar ise kulaklarına inanamadı. 

Rize Ağır Ceza Mahkemesi tarafından yargılanan Ramazan D. isimli şahıs, duruşmada kendini savundu. Karısını dövdüğünü ve bu olay neticesinde eşinin hayatını kaybettiğini kabul eden Ramazan D., öldürme kastının olmadığını belirtti.

Mahkemede talihsiz kadının yakınları da hazır bulundu. Mahkeme heyeti tanık olarka koca şiddeti yüzünden hayatını kaybeden talihsiz kadının yakınlarını da dinledi. İkilinin ilişkilerine şahit olan yakınları, Ramazan D. isimli şahsın olayı planlı şekilde gerçekleştirdiğini iddia etti ve karısını bilerek, isteyerek ve kasten öldürdüğünü ifade etti.

Ayrıca mahkeme heyeti olayların en yakın tanığı olan  çiftin 16 yaşındaki çocuklarını da dinledi. Babasının dayağı yüzünden annesini kara toprağa veren 16 yaşındaki acılı evlat olayı tüm detaylarıyla anlattı. Annesiz kalan talihsiz çocuk, babasının hem annesine hem de kendine daha önce de defalarca şiddet uyguladığını ifade etti. 

Soruşturma derinleştirildikçe ortaya çıkan detaylar kan dondurdu. Cani adamın karısını öldüresiye dövdüğü, kanlar içinde kalan talihsiz kadının foroğraflarını çektiği öğrenildi. Bununla da kalmayan psikopat ruhlu cani adam, eşinin annesine bu fotoğrafları gönderek, "kızını dövdüm başında ölmesini bekliyorum. İstersen gel al." dediği ortaya çıktı.

Tüm bu detayları göz önünde bulunduran mahkeme heyeti ilk duruşmada kararını verdi. Karısını dayak neticesinde öldüren o cani, ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı. Kanlar içindeki fotoğrafları annesine gönderdiği için ise hakim o caniye ayrıca özel hayatın gizliliğini ihlal olarak değerlendirdi ve bu suçtan da 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.