Milyonlarca vatandaş geçimini sağlayabilmek, bir iş yeri açabilmek ya da açılmış işyerinde tutunabilmek için bankalardan kredi talep edebiliyor. Zamanında ödenmeyen ve biriken borçlardan dolayı pek çok esnafın kullandığı kredi takibe düşebiliyor. Yapılan kabine toplantısının ardından takibe düşmüş krediler için esnafa özel yeni bir kredi kampanyası daha düzenlendi. Borç kapatma kredisi kapsamında %4 faiz oranı ile 36 aya varan taksitlerle yeni bir fırsat alanı oluşturuldu.

350 BİN TL BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

Esnafa özel kefalet kredisi 6 aya varan ön ödemesiz olarak alınabiliyor. Bu süreçte esnaf kendini toparlama dönemini ve belirli bir miktar birikim yapabilmeye fırsat buluyor. Esnafların iş yeri açmak için kullandıkları ya da taşıt almak için kullandıkları kredinin üst limit oranı son düzenleme ile daha da arttırıldı. İş yeri için kullanılmaya başlanan 350.000 TL'lik kredinin tutarı son düzenleme ile 500 bin TL'ye çıkarıldı. Taşıt kredisi amacıyla alınmış kredinin üst limiti 1 milyon TL iken yapılan yeni düzenleme ile 1,5 milyon TL olarak değişiklik yapıldı.

350 BİN TL BORÇ KAPATMA KREDİSİNDEN KİMLER YARARLANABİLİR?

esnafa-ozel-geri-odemesiz-sermaye-destegi-geldi-borc-kapatma-kredisi-500-bin-tlye-cikarildi (2)

Halkbank’ın sunmuş olduğu borç yapılandırma kredisine başvuruda bulunmak isteyenlerin belirli şartları karşılaması gerekiyor. Esnafa özel sunulan kefalet kredisinden Esnaf Kefalet Kooperatifine üye olanlar yararlanabiliyor. Belirlenmiş tarih aralığında dilekçe ile başvuruda bulunmak gerekiyor. Kredi bakiyesi yapılandırmasında belirtilen tarihlere uygun işlemler gerçekleştirilmelidir. Esnafın yapılandırma talebi yeni ödeme planı imzalandıktan ve onay aldıktan sonra değerlendirilmeye alınıyor. Kredi taksitinin yapılandırıldıktan sonra belirlenmiş tarihte ödenmesi şartıyla ancak bu krediler yapılandırılabiliyor.

350 BİN TL BORÇ KAPATMA KREDİSİNE NASIL BAŞVURULUR?

Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu Kurban etini hemen yemeyin! İdeal süre belli oldu

Devletin Halkbank aracılığı ile esnafa sunmuş olduğu kredi yapılandırma başvurusu için Halkbank şubelerine gitmek ya da kooperatif üzerinden başvuru yapmak yeterli oluyor. Yapılandırma dilekçesi doldurulduktan sonra onaylananlar bir sonraki aşamaya geçiş yapabiliyor. Esnaf kefalet kredisi yapılandırma işlemleri anapara peşin ya da taksitli faiz uygulaması yapılarak belirli bir tutar ortaya konuyor.