Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından birçok müjde verildi. Esnafa 100 milyar liralık kredi kampanyasının başlayacağını duyuran Erdoğan, esnafın yanı sıra öğrencilere yönelik de ulaşım desteği konusunda yeni detayları paylaşmıştı. 

Esnafa kredi destek paketinin yanı sıra ayrıca takibe düşen esnaf için borcunun ödenmesine yönelik avantajlı faiz oranlarıyla kredi verilmesine dair seçeneklerin de sunulmaya başlayacağı aktarıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki Kabine Toplantısı sonrasında verdiği destek müjdelerinin detayları ise gün yüzüne çıkmaya başladı. 

ESNAFA 100 MİLYAR LİRALIK KREDİ DESTEĞİ DUYURULDU 

Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kabine Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalar büyük yankı uyandırdı. Özellikle destek paketlerinin açıklanmasının ardında birçok vatandaş bu yeni desteklerin kapsamını araştırmaya başladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarına göre, esnaflara yönelik Halkbank aracılığıyla 60 ay vadeli, yüzde 7,5 faiz oranları ile yararlanabilecekleri 100 milyar liralık kredi desteğinin verilmesi hedefleniyor. Kredi üst limitlerine dair de detayları paylaşan Erdoğan, söz konusu limitleri artırdıklarını ifade etti. 

KREDİ ÜST LİMİTLERİ ARTIRILDI! 

esnafa-yeni-destek-paketi-geliyor-esnafa-kredi-destek-paketinde-detaylar-belli-oldu (2)

Esnafa destek paketi hakkında önemli detayları paylaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya çıkardıklarını ifade etti. Ayrıca iş yeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerinin de 1 milyon liradan 1.5 milyon liraya yükseltildiğinin altını çizdi. 

Genç girişimcilere yönelik de açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, genç girişimciler için kredileri 300 bin liraya çıkardıklarını ve yaş sınırı da 35’e çıkardıklarını ifade etti. 

TAKİBE DÜŞEN ESNAFIN BORÇLARINA ÖDEME KOLAYLIĞI GELİYOR!

Pandemi sonrasında patlak veren enflasyon ve birçok alanda artan maliyetler sonrasında borçları artan esnafa da destekler verilecek. Bu kapsamda takibe takılan esnafların 6 aya kadar geri ödemesiz dönemli olarak 36 ay vadeli borcunu tasfiye imkanı sağlanacağı aktarıldı.