Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor Emeklileri heyecanlandıran 20 bin TL’lik müjde verildi! 3 gün içinde hesaplara yatıyor

Gıda ve Tarımsal Ürün Komitesi et ve süt ürünlerindeki fiyatların artışını durdurmak için harekete geçti. Bu kapsamda süreç analizi yapılarak gerekli tedbirlerin alınması hedefleniyor. Ayrıca Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) tarafından uygun fiyatlı arpa ve mısır satışı yapılacak.

ET VE SÜT FİYATLARI İÇİN DÜĞMEYE BASILDI!

Gıda ve tarımsal ürünlerin arz ve talep durumu, fire oranı ve lojistik süreci ile fiyat değişimleri dikkate alınarak tarladan sofraya kadar tüm aşamanın analiz edileceği aktarılıyor. Bu kapsamda gerekli çalışmaların ise hayata geçirileceği ifade edildi. Et ve süt üreticilerinin maliyetlerinin azaltılması için TMO tarafından uygun fiyatlı arpa ve mısır satışları tekrara başlatılacak.

MALİYETLERİ DÜŞÜRECEK DETAYLAR BELLİ OLDU!

et-ve-sut-fiyatlarinda-fiyat-artislarina-care-arayisi-devam-ediyor-ureticileri-sevindiren-h (2)

Türkiye Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği (TÜDKİYEB) Genel Başkanı Nihat Çelik, alınan yeni kararın girdi maliyetlerine olumlu yönde etki edeceği aktarıldı. Gıdada üretici ve tüketici arasındaki fiyat farkının mevsimsel olarak değişiklik göstermesine bağlı olarak kış aylarında 7 – 8 katına kadar çıkabildiği aktarılıyor.

Gıda ve Tarımsal Ürün Piyasaları İzleme ve Değerlendirme Komitesi tarafından tarladan sofraya kadar tüm aşamaların analiz edilmesi kararı ile tüketiciye sunulan ürün fiyatlarının düşeceği ifade edildi. Arpa ve mısır satışı kararının ise olumlu yansıyacağı belirtiliyor.

FİYATLARI DÜŞÜRECEK ADIMLAR ATILACAK!

Komite tarafından alınan yeni karar sonrasında et ve sütte raf fiyatlarında da indirim olup olmayacağı konusu değerlendirildi. Konuya ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunan Çelik, komitenin aldığı bu kararın, meyve ve sebze ürünlerinin yanı sıra et ve süt ürünlerinde market ve kasap fiyatlarında da kısmi bir düşüşü sağlamasının beklendiği ifade ediliyor.